Wpis z mikrobloga

Hej, może ktoś się zna i mi podpowie, spółdzielnia mieszkaniowa wymieniła mi rok temu ciepłomierz mimo, że miał jeszcze ponad 2 lata legalizacji (bo wymieniali wszystkim). Przed wymianą pisałem pismo, że nie chcę wymiany bo nie ma potrzeby a jeśli wymienią nie zapłacę przed terminem legalizacji, ale mnie olali. Teraz chcą kasę, odpisałem, że zapłacę po okresie wymaganej legalizacji (czyli za ponad rok od teraz), ale straszą mnie sądem jeśli nie zapłacę w ciągu 2 tygodni. I tak udało mi się wynegocjować, że odjęli od kwoty za lata niewykorzystanej legalizacji, ale wkurza mnie że mi narzucają z góry że wymieniają i mają w nosie czy potrzebuję czy nie. Z drugiej strony nie chce mi się biegać do sądy za głupie 250 zł - więc pytanie, czy płacić czy nie? Kto ma rację? #prawo #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
  • 4
ale wkurza mnie że mi narzucają z góry że wymieniają i mają w nosie czy potrzebuję czy nie. Z drugiej strony nie chce mi się biegać do sądy za głupie 250 zł - więc pytanie, czy płacić czy nie? Kto ma rację?


@Lucass3d: licznik nie nalezy do ciebie wiec to nie ty decydujesz o tym czy powinien byc wymieniony czy nie. Jednak wymiany powinny byc tak przeprowadzane zeby minimalizowac twoje koszta.