Wpis z mikrobloga

zwykły gainer


@kazzr: No właśnie nie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Huel, Jimmy Joy, Soylent i podobne z założenia stanowią pełnowartościowy posiłek, którym można zastąpić część lub nawet całość "tradycyjnych" posiłków.
Natomiast gainer, o ile dobrze się orientuję, jest do tego, żeby dostarczyć dodatkowego białka i kalorii do normalnej diety i nie stanowi pełnowartościowego posiłku.
  • Odpowiedz
  • 1
@FlameRunner dobra, ja wiem czym jest huel, tak samo znam się na odżywianiu i czym jest gainer. To że będziesz cytował teksty marketingowe producenta to nie oznacza, że jest to syf w kontekście budowania masy mięśniowej. Zastąpi Ci posilek? Zastąpi. Zrobisz na tym mięso? Nie zrobisz. Umrzesz jak wypijesz? Nie umrzesz. Jest lepsze od pełnowartościowego posiłku? Nie, bo proces trawienia zachodzi już w jamie ustnej. Ba. Proces trawienia rozpoczyna się od patrzenia
  • Odpowiedz
  • 1
@FlameRunner i jeszcze jedno - czy białko wpc, które zawierają gainery lepszych firm jest lepsze od tego w huelu - tak, jest lepsze. Gainer to też "pełnowartościowy" posiłek w rozumieniu producentów Huela.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FlameRunner: Zastanawiam się nad zastąpieniem obiadu takim jednym shakiem huel właśnie. Raz że wygodne, dwa że nie muszę się o nic martwić, trzy że chce spróbować. Nie mówię tutaj o długoterminowym odżywianiu się (chyba że będzie to aż tak zajebiste). I chciałem się dowiedzieć czy ktoś ma jakieś plusy/minusy takich produktów bo nie chciałbym się narazić na jakieś niepotrzebne skutki uboczne. A no i przy okazji możnaby schudnąć trochę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Inveth: i co z tego że plant-based? Nie mówię że mięso jest nadjedzeniem ale myślę że z roślin też da się uzyskać wartosciowy posiłek który nie będzie ujmowal temu wykonanemu z mięsa.
  • Odpowiedz
  • 0
@Lidelo nic - po prostu lepiej już jakiekolwiek wpc kupić niż się bawić w takie pseudo produkty.

Zawsze jest fajna reklama, uśmiechnięci ludzie, słońce w tle..i ciekawe ceny.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Inveth: moglbys mi podac najlepsze przykłady tego wpc, bo ja się nie znam na tym temacie? Poza tym uśmiechnięci ludzie nie gwarantują zaje produktu (σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz
Zastanawiam się nad zastąpieniem obiadu takim jednym shakiem huel właśnie. Raz że wygodne, dwa że nie muszę się o nic martwić


@Lidelo: No to to jest właśnie do tego i ogólnie polecam produkty tego typu. Co do wyboru konkretnej marki, ciężko mi będzie pomóc, znam tylko produkty Jimmy Joy. Jak dla mnie są na tyle dobre w na tyle rozsądnej cenie, że nie chce mi się sprawdzać nic innego. Ale nie
  • Odpowiedz
@kazzr: @Inveth: @Lidelo:
IMO wszystko zależy od tego, co się chce osiągnąć.
- Jeśli zwiększyć podaż białka (bo np. uważa się, że to pomoże w budowaniu masy mięśniowej), to od tego są wszelkie typowe preparaty białkowe, z preparatami WPC na czele.
- Jeśli dodać do normalnej diety białka i kalorii, nie przejmując się pozostałymi wartościami odżywczymi, to od tego są typowe gainery.
- Jeśli chodzi o szybkie i łatwe
  • Odpowiedz