Wpis z mikrobloga

Jest taka sprawa mireczki, że przyjechałem do Holandii gdzie miałem obiecane 4 osobowe domki, a na miejscu okazało się, że liczba osób się podwoiła. Ludzie całkiem w porządku, idzie się z nimi dogadać jednak nie zamierzam płacić 100€/tydzień za coś takiego, tym bardziej, że w robocie płacą 10€ brutto, więc słabo to wychodzi. Już załatwiłem sobie robotę w innym miejscu i zakwaterowanie jednak w umowie jest oto taki zapis jak na obrazku. Nową robotę mam od wtorku i teraz zastanawiam się jak uniknąć tej chorej kary. Jeżeli zinterpretować ten punkt dosłownie to w zasadzie jakiekolwiek uzasadnione opuszczenie lokalu nie powinno się wiązać z obciążeniem jakąkolwiek karą z ich strony? Dobrze rozumiem? Czyli jeśli uzasadnię wypowiedzenie umowy tym, że zostałem wprowadzony w błąd przez agencję(mimo, że nie mam na to żadnych dowodów ponieważ to była zwykła rozmowa) nie będą mogli mnie obciążyć?

#holandia #prawo #emigracja #kiciochpyta
shinigami26 - Jest taka sprawa mireczki, że przyjechałem do Holandii gdzie miałem obi...

źródło: comment_Iz4nYG9qJeQDVksmW4DW8EYvxqcHZPNK.jpg

Pobierz
  • 8
@shinigami26 Tak bez złośliwości zapytam, takie stawki brutto za godzinę są w ogóle dozwolone przez prawo, po co tam jechać jak pieniądze mniejsze jak w fabryce zaraz za granicą?
@shinigami26: sprobuj normalnie i pisemnie wyjasnic ze nie chcesz placic tej kary. Jesli sie uwezma ze musisz, to powiedz, ze w takim razie zglosisz ich do belastingu i gemeente (gminy) miejscowosci o naruszenie zasad kwaterunkowych. Rowiez mozesz powiadomoc policje.

W holandii sa zasady kwaterunkowe i 8-10 osob w domku lamie te przepisy. Standardowo jest liczone 1-2 osoby na sypialnie.
Poza tym, czy firma ma uprawnienia hotelarskie?
@Lucius: Minimalną mają nawet niższą xD
W tej drugiej firmie płacą prawie 13€/h, więc zdecydowanie tam już bardziej będzie się opłacać o ile godziny będą
@Mecowaty: Dzięki bardzo za tak obszerną odpowiedź. Nie mam pojęcia czy mają takie uprawnienia. Idzie to jakoś sprawdzić?
jesli znasz ich numer KVK, to na stronie KVK (Kammer van Kophandel) mozesz sprawdzic jaki to rodzaj dzialanosci

pamietaj, ze zawsze najlepiej sprobowac rozwiazac sytuacje na spokojnie. po argumenty ostateczne siegac dopiero jak juz nie ma innej opcji

Nie daj sie rowniez im wyprowadzic z rownowagi - to jedna z ich metod. Pospisuj sobie co i jak chcesz powiedziec i korzystaj z tej karteczki.