Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zbigniew-wu: Marzenie. Islandia jest w ogóle tak bardzo nieskażona człowiekiem i jego syfem, że od samego patrzenia człowiek nabiera ochoty na wyjazd. Czmychnąłbym tam kiedyś do pracy, ale jeszcze lepiej - z rodziną.
płacił po 2k/miesiąc za ogrzewanie


@atencjon: przy obecnych oknach nie ma różnicy na ogrzewaniu. Więcej ciepła ucieka przez wentylacje, ale tam można zamontować wymienniki ciepła.

Dodatkowo trzeba kogoś nająć do ładnego umycia takiej powierzchni.


@atencjon: na tej samej zasadzie jedni wolą całe zycie jeść mortadele i skąpić na szyneczkę ( ͡º ͜ʖ͡º)
W Polsce istnieje nadal głupia tendencja do nor z oknami 1,2mx1,2m


@nowy_ja:

no tak, roznica jest taka, ze z tego okna na Islandii nie widzisz zywej duszy na kilka kilometrow, a u nas z naszej nory mozesz przeskoczyc przez balkon do sasiedniego bloku xD
@nowy_ja: Inny klimat - okno nigdy nie zaizoluje tak jak ocieplona ściana, inna gęstość zaludnienia - w Polsce masz zwykle sąsiada 5 metrów dalej, a nie kilometr na innym ranczu itp., a nikt nie lubi jak ktoś mu się gapi w okna, prywatność to podstawa uczucia bezpieczeństwa, które ma zapewnić dom.
@zbigniew-wu: ostatnio wlasnie myśle o emigracji i pare osób mi mówiło o Islandii, jak bede juz mogl gdzies wyjechać to chetnie się wybiorę tam. Wezme aparat i bede miał co robic w czasie wolnym
@zbigniew-wu: Chciałbym do 500 km jadąc jedynka na wschód :) tam najwiecej ludzi jeździ. Kupie co będzie, rynek nieruchomości nie jest tam zbyt wielki, a nie czuje się na siłach budować tam.
@watchcollector: Ou, bauhaus to odważny wybór w Polsce. Projekt musi być dobry, żeby obronił się w kraju usłanym prlowskimi kostkami ;)
@nowy_ja: Co do przeszkleń - jakby ogrzewanie w Polsce takiego domu kosztowało 30zł miesięcznie (albo i mniej, bo ogrzewanie jest tam prawie darmowe), to każdy by szklił ściany ;). Nie te zarobki i nie te koszty energii.