Wpis z mikrobloga

Mireczki mam pytanie.
Kupowałem ubezpieczenie do samochodu w innej firmie i tam Pan powiedział że on wypowiada umowę w poprzedniej ubezpieczalnii jak przejmuje klienta.
Dostałem wezwanie do zapłaty 2000tys z poprzedniej ubezpieczalnii za niewypowiedziane umowy która automatycznie przedłużyli, facet u którego zawarłem nowa umowę mówi że na 100% w dzień zawarcia ze mną umowy złożył wypowiedzenie umowy w tamtej firmie tylko oni mieli nie czynna skrzynkę mejlowąi składa u nich reklamację.
Mam nagrania jak potwierdza że to zrobił, teraz mam czekać na rozpatrzenie reklamacji.
Czas na spłatę 2000tys to 7 dni

Jestem w dupie czy nie? ( _)
#prawo #oszustwo ##!$%@? #naciagacze #comamrobic
  • 16
@Opiat: jak jest potwierdzenie wypowiedzenia, to nie jesteś. Jak nie ma potwierdzenia, to też nie ma tragedii. Po prostu musisz wypowiedzieć zbędne OC i zapłacić za te kilka dni. I nie dostałeś 2000 za niewypowiedzenie, tylko automatycznie przedłużyła się stare OC i to jest opłata za to OC. Nie jest to kara.
@Opiat: Na wypowiedzeniu OC powinien być własnoręczny podpis właściciela samochodu. Ubezpieczyciel nie musiał więc uznać wypowiedzenia złożonego przez agenta, u którego kupowałeś nowe ubezpieczenie (chyba że podpisywałeś u niego wypowiedzenie, które on miał przekazać do ubezpieczyciela). Najlepiej sam wypowiedz automatycznie przedłużone OC (masz takie prawo) i wtedy w najgorszym przypadku (jeśli ubezpieczyciel nie uzna reklamacji) będziesz musiał zapłacić jedynie za te dni, kiedy ubezpieczyciel udzielał Ci ochrony. Tutaj znajdziesz wzór wypowiedzenia
@wojniz: niestety sytuacja wygląda tak że: dostawałem listy od Gefion że ubezpieczenie przedłużone, ale jak poszedłem do nich czy dzownilem, to mówili zeby się nie przejmować bo to z automatu jest wysyłane a umowy już nie ma.
Po czym przyszło mi wczoraj pismo,że m rok nie zapłaconego u ubezpieczenia za auto którego nawet nie mam od pół roku i termin wynosi 7 do a następnie sprawa kierowana zostanie do sądu.

I
@Ubea_pl: dzieki, właśnie tego się obawiałem że coś to było za piękne że podpisując nowa umowę tamtą od razu zamykają :///
No nic dzięki wszystkim, teraz czekam na odpowiedź z reklamacji a potem pewnie na zapłatę.
Niestety jak się samemu nie dopilnuje to potem jest jak jest.
Dzięki jeszcze raz( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Opiat: Jeśli auto kupiłeś z polisą i kończy się termin takiej polisy, to wygasa ona z ostatnim dniem okresu, nie trzeba wypowiadać. Jeśli jednak sam zawierałeś w tym Gefionie, to wypowiedzenie musi być z Twoim odręcznym podpisem - wysłane najpóźniej dzień przed zakończeniem umowy.

Dodatkowo, jeśli sam to kupowałeś i automatycznie się odnowiło, to można złożyć wypowiedzenie z art. 28 a ustawy o ubezpieczeniach i będziesz musiał zapłacić jedynie za te
@mfind: nie do końca zrozumialem.
Kupiłem auto któremu kończyło się ubezpieczenie i sam ubezpieczyłem je w Gefion.Mialem auto cały rok 2017 i w lutym 24.2018 kończyło mi się ubezpieczenie w Gefion. 23 lutego 2018 ubezpieczyłem auto w innej ubezpieczalnii i tam podpisywałem papiery a facet u którego je podpisywałem powiedział że w momencie podpisania papierów oni przejmuj mnie jako klienta i tamto ubezpieczenie w Gefion jest zamknięte,po czym dopiero teraz dostałem
@Opiat: No to faktycznie doszło do automatycznego odnowienia - zgodnie z prawem (o ile nie dostali tego pisma). Jeśli agent powiedział, że Ci to ogarnie, to musisz już z nim załatwiać tą sprawę - żeby dopilnował tematu. Ciężko powiedzieć jak się zakończy, zależy co ustali Twój agent z Gefionem.
@Opiat: Ja ze swojej strony dodam, że jak kupowałeś nowe ubezpieczenie to faktycznie gościu powinien Ci to ogarnąć, jeśli podpisywałeś u niego wypowiedzenie starego. Z tym, że wspominasz, że wysłał im maila. Nie wszystkie firmy tolerują taką formę wypowiedzenia. Najlepiej zrobić to osobiście lub ewentualnie listownie. Mój tata w PZU składał właśnie wypowiedzenie osobiście, a rok wcześniej, gdy je zawierał to dostał zaadresowaną kopertę, a w środku wypowiedzenie, które miał wysłać