Wpis z mikrobloga

Nowa koszulka przedmeczowa #juventus. Jest wykonana z włókien plastikowych pozyskanych z mórz i oceanów. Co sądzicie? Czy wg Was w #pilkanozna jest miejsce na ekologię?

@Twinkle: Nie pierwszy raz kluby piłkarskie włączają się w takie akcje. Były już takie koszulki, np Napoli takie miało. Nie jesteś na bieżąco.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@no360scope: @push3k-pro: "Mieli", już nie mają? Wiem, że Juve z ekologią nie było pierwsze. Co to jednak przeszkadza pytaniu Was o zdanie co sądzicie o takich akcjach? Nowe koszulki Juve to jest tylko tło do rozpoczęcia dyskusji.
Podstawowe pytanie to ile w tym faktycznej ekologii, a ile marketingu. Plastik w oceanach nie jest aż tak groźny jak się wydaje, a stworzenie takiej koszulki ze śmieci może mieć gorszy wpływ na środowisko niż wyprodukowanie nowej. Nie słyszałem o prostych i pochłaniających niewiele energii metodach pozyskiwania plastiku z oceanów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@push3k-pro: Fajnie byłoby, jakby cały świat piłkarski poszedł w tę stronę. Marki sportowe ogólnie. Wiem, że niektóre już zaczynają robić domieszki.

@Jacket: Lepiej żeby ten plastik wpływał do mórz/oceanów zostawał tam i wybijały się dzięki niemu znaczne części populacji zwierząt? Jak nie jedząc je w dostępie do pożywienia/myśląc, że to pożywienie to się w nie zaplątując i umierając z wygłodzenia.

@no360scope: Wybacz, odpowiedziałam zbiorczo, a do Ciebie w sumie
@Twinkle Większość zanieczyszczeń tworzywami sztucznymi Oceanów pochodzi ze startych opon samochodowych i prania syntetycznych materiałów. Nie wiem, w czym koszulki z odzysku miałyby pomóc. Plastik nie stanowi znaczącego zagrożenia dla oceanów, po prostu efektownie wygląda i ładnie unosi się na wodzie. Jeżeli wyprodukujemy nową koszulkę to wcale nie musi trafić do oceanu. Syntetyki dobrze się rozkładają i nie są w większości toksyczne. Potrafią działać odwrotnie i pochłaniać toksyny że środowiska. Należy zbadać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@prodigium: No właśnie jeśli chodzi o sport to można to rozsiać na kilka dziedzin i w ten sposób wypromować. Marketingowcy podłapią i może zaczną wychodzić mieszanki z odzysku. Adidas już chyba tak działa, teraz dzięki ich aplikacji Runastic jest opcja wymiany 1 km = 1 $ na edukację dzieci.

@TymRazemNieBedeBordo: Ekologia nierozerwalnie jest związana z wegetarianizmem i weganizmem. Jest źle, ale nikt nie mówi o tym, że 10 lat temu