Wpis z mikrobloga

#randomanimeshit #animeart [ #kiddygrade #eclair #lumiere ]
Na obrazku rudowłosa Eclair udająca 16 latkę i Lumiere pijąca dobre wino, udająca 10 latkę ... proszę się nie martwić. Wszystko na legalu faktycznie obie mają po około 250 lat. ¯\(ツ)_/¯

Nareszcie (po 12 latach !!!) nadrobiłem oglądanie "Kiddy Grade" i konkluzja... to było przyzwoite waniliowe anime.
Czym to to jest... daleka, daleka przyszłość. Gatunek ludzki rozsiał się po całej galaktyce i najwyraźniej wytłukł wszystkich alienów bo w anime nie spotkasz ani jednego ( Bóg Imperator byłby dumny #pdk ). Trochę się ponaparzał między sobą ale ostatecznie stworzył coś na wzór międzygalaktycznej "federacji".

Główne frakcje:
Nouvlesse ( Nobles - szlachta ) - frakcja zapyziałych aroganckich dupków. Są w posiadaniu 10% całego kapitału galaktyki i trzęsą całym intergalaktycznym #!$%@?.
Pochodzą z Ziemi oczywiście. Ich ego nie pozwala na dostosowywanie się do rozmaitych warunków panujacych w przestrzeni czy na innych planetach więc by zachować "czystość genetyczną" (czymkolwiek to jest w świecie sci fi sience, cyborgów i AI) wolą terra formować ciała niebieskie do warunków zbliżonych na matce Ziemi.

GOTT (Galactic Organization of Trade and Tariffs) - frakcja próbująca utrzymać porządek w intergalaktycznym #!$%@?, skupia się na przepływie wolnego handlu i pełni rolę coś na wzór intergalaktycznej policji.
GOTT posiada jednostkę specjalną / wywiad - ES (Encounter of Shadow-work) do której należą nasze protagonistki. To poważna instytucja. Odmowa wykonania rozkazu z tej instytucji jest równoznaczna z rozkazem utylizacji. Ta instytucja jest poważna. (takie są efekty jak nie ma kodeksu praw pracowniczych)

No i ostatnią frakcją jest cała reszta - przeciętni ludzie (zwykle zmuszeni do dostosowywania się do warunków na stacjach orbitalnych czy innych planetach), ludzie z super hiper hokus pokus mocami, cyborgi, AI, rządy planetarne, kartele przestępcze, ect.

Ta Da!

~ Eclair robi wejście

Gdzieś w kosmosie rodzi się Eclair... zapewne warunki w jakich żyje powodują u niej pewien rodzaj mutacji, zdobywa swoje moce. Ale jest jeszcze coś. Za każdym razem gdy umrze pamięta swoje poprzednie wcielenie w kolejnym życiu (brak wyjaśnienia jak to działa). W którejś z kolejnych reinkarnacji odkrywa, że nie tylko ona ma podobne zdolności. Jest więcej takich osób... tak poznaje swoją bratnią duszę Lumiere z którą przeżywa kolejne wcielenia wzajemnie się wspierając.
Z czasem zdolność okazuje się przekleństwem. Odkąd Eclair i Lumiere zaczynają pracować dla GOTT śmiertelność wzrasta (taka przypadłość tej pracy a trzeba z czegoś żyć).
Po jednym z bardziej poważnych wypadków Eclair ma dość. Nie chce więcej pamiętać o przeszłości o tym jak żyła i jak umierała ile wycierpiała fizycznie i psychicznie. Chce zapomnieć... Lumiere spełnia jej wolę (brak wyjaśnienia jak). Od tego momentu Lumiere pomaga Eclair rozpocząć nowe życie.

W tym miejscu też rozpoczyna się akcja anime i poznajemy nasze bohaterki jak pracują w spokojnej ( ͡° ͜ʖ ͡°) recepcji siedziby GOTT.

Co do spraw technicznych anime. Odrobina fanserwisu ale bez przesady, fabuła znośna (bez większych potknięć u zdrowej logiki mimo ze idealnie też nie jest). Pewnym zażenowaniem orarniają mnie pewne aspekty prawne funkcjonujące w tamtej galaktyce ale da się to przełknąć to uniwersum tak ma i już.
Całość zwieńczona happy endem niczym kokardka na prezencie. Polecam.

Dla czego zwlekałem 12 lat z obejrzeniem tego anime?
Bo nie miałem czasu wcześniej ¯\
(ツ)_/¯
Co mnie do niego zachęciło?
Ta przepiękna muzyczka z tego miodnego trailera zapadła w pamięć i wielokrotnie do niej wracałem.
Teraz pora pomyśleć co kolejne obejrzeć i zrecenzować. Jakie były moje "must see" sprzed lat...

FlaszGordon - #randomanimeshit #animeart [ #kiddygrade #eclair #lumiere ]
Na obrazku...

źródło: comment_Sc4AjqNtIlMrA6VSpIjfBnlO4DoIZ1MP.jpg

Pobierz