Wpis z mikrobloga

Mirki, polecam pizzę z grilla. Smakuje wyśmienicie, prawie jak z oryginalnego pieca do pizzy. Próbowałem pizzy z małego grilla ogrodowego ale jeżeli dysponujesz większym, murowanym w którym masz możliwość rozpalenia drzewem to spróbuj koniecznie. U mnie drzewo brzozowe, kamień granitowy szlifowany (taki jak na nagrobki) rozgrzany odpowiednio wcześniej. Dodatkowo zastosowałem blaszkę do pizzy bo mogłaby się za bardzo przypalic od spodu (od kamienia). Polecam! #pizza #grill
kratekk - Mirki, polecam pizzę z grilla. Smakuje wyśmienicie, prawie jak z oryginalne...

źródło: comment_bP3dIRHAjS0vI4RrpYMzh8wYw3sseISy.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
Dodatkowo zastosowałem blaszkę do pizzy bo mogłaby się za bardzo przypalic od spodu (od kamienia)


@kratekk: przecież o to chodzi żeby rzucić pizze na kamień i piec te 2-3 minuty.
  • Odpowiedz
@kratekk: Zobacz sobie np. kanał Vito Iacopelli, musisz zrobić cisto z dość wysoką hydracją 65-70% (kalkulator). Nawet w piekarniku na kamieniu wychodzi sztosik. Inne filmy które dobrze obadać jak chcesz sięzblizyć do neapolitańskiego stylu tu i tu
papiez_ - @kratekk: Zobacz sobie np. kanał Vito Iacopelli, musisz zrobić cisto z dość...
  • Odpowiedz