Wpis z mikrobloga

"Ukraińcy nie zasłużyli na nic lepszego." Tak pisał Taras Bulba-Borowec" do Bandery: "Przez ciebie naród ukraiński będzie przeklęty i znienawidzony na wieki. Na ziemi, na której depcze się szczątki nieludzko mordowanych ludzi, a morderców uważa za bohaterów - nigdy nie będzie dobrze się żyło. Nierozliczona zbrodnia jest jak klątwa."
A niżej list otwarty do UPA tego samego pana.
https://www.wykop.pl/link/4983949/list-otwarty-do-upa-a-nizej-fragment-do-bandery/

Myślę, że ta przepowiednia się spełniła. Szkoda, ze tak niewielu Ukraińców wie o tych listach.


Myślę, że #antyfaszyzm -tów z #neuropa i #antifa też to zainteresuje. I wołam jeszcze #patriotyzm z #4konserwy żeby wiedzieli, że na Ukrainie nie każdemu podobał się faszyzm Bandery (tak naprawdę mieli niskie poparcie, za wyjątkiem Wołynia) Tylko proszę nie róbcie w komentarzach burdelu.
orkako - "Ukraińcy nie zasłużyli na nic lepszego." Tak pisał Taras Bulba-Borowec" do ...

źródło: comment_HoZY6TTz5GMEKYQzZXrDYbxo8nOmV1Cd.jpg

Pobierz
  • 5
@orkako: Mieszkam z Ukraińcami, mam również wielu znajomych z Ukrainy. Niektórzy próbują usprawiedliwiać postać Bandery, który z tego co mi wiadomo z samymi mordami na Polakach miał niewiele wspólnego - co innego taki Szuchewycz. Z kolei jakieś 70 / 80% (głównie osoby z Kijowa i dalej, na wschód), albo mają kompletnie #!$%@? w kwestie UPA - OUN, albo nazywają go faszystą.
"Przez ciebie naród ukraiński będzie przeklęty i znienawidzony na wieki. Na ziemi, na której depcze się szczątki nieludzko mordowanych ludzi, a morderców uważa za bohaterów - nigdy nie będzie dobrze się żyło. Nierozliczona zbrodnia jest jak klątwa."


@orkako: A skad ten cytat? W artykule go nie ma. Przy wyszukiwaniu wyskakuja tylko komentarze na różnych stronkach. Czuje potencjalnego fejka.
Podaj źródło z jakiego korzystałeś.
z samymi mordami na Polakach miał niewiele wspólnego


@satanic: Hitler też nikogo bezpośrednio nie zabił (za wyjątkiem siebie samego), ale chyba rozumiesz jak bardzo jest to absurdalny argument. Słyszałem argument Ukraińca, ze Bandera jest niewinny, bo siedział w tym czasie w obozie.
No siedział, ale dlaczego? A bo Niemcy potrzebowali UPA. Banderowcy odwalali za Niemców brudną robotę. Jedyną wadą tego było to, że walczyli również z Niemcami. Dlatego zamknięto Banderę, w