Wpis z mikrobloga

Widzieliście wywiad?
Może za Brzoską jakoś nie przepadam, ale odłóżmy na bok jego przeszłość i ogólnie jego osobę. Tylko chodzi o ten wywiad.
Dziennikarz konkretnie odleciał. Nie zna branży, nie przygotował się, tylko wygłasza swoje teorie nie pojmując pewnych zasad. Chociażby nie zna słowa outsourcing. Także tym razem Brzoska ładnie go sprowadził. Dziennikarzyna za 50 groszy. Zobaczcie chociaż ten cytat (pogrubiony to dziennikarz):
No i właśnie to jest chore. Że w dzisiejszym kapitalizmie firma zajmująca się rozwożeniem paczek nie ma stanowiska kuriera. To nie jest dziwne?

Nie jest. Bo tak działa cały biznes logistyczny.
Panie redaktorze, pan musi nauczyć się przyjmować argumenty drugiej strony. Jeżeli specyfika branży polega na tym, że we wtorek my potrzebujemy trzy tysiące samochodów do transportu paczek, a w piątek potrzebujemy tylko pięćset, to ja nie mogę zatrudniać trzech tysięcy osób, ani kupić trzech tysięcy samochodów, bo nigdy na tym rynku nie odniosę sukcesu. Wie pan to?

Nie wiem.

No to panu mówię, że tak jest. My nie mamy żadnej ciężarówki na stanie, bo wszystkie wynajmujemy od podmiotów zewnętrznych, jeśli jest na nie zapotrzebowanie. Produkuję paczkomaty i mam paczkomaty. Serwis paczkomatów też załatwia mi firma zewnętrzna. Nie uważa pan, że serwisant powinien mieć etat u nas, a nie być jednoosobową firmą?

Uważam.

Kurier, serwisant, ochroniarz. I płaciłby pan za paczkę nie 10 zł, tylko 20 zł.
A może ten kurier, serwisant czy ochroniarz są zadowoleni? Bo dzięki temu, że pracują dla kilku firm zarobią więcej. Z mojego punktu widzenia to wszystko są usługi zewnętrzne, które kupujemy na wolnym rynku. W ten sposób budujemy naszą przewagę konkurencyjną. Żeby sprzedawać usługi logistyczne, nie musimy się znać na serwisie elektroniki czy na usługach ochroniarskich. Bo na rynku są od nas lepsi. My się natomiast możemy skupić na swoim biznesie. Gdybyśmy musieli zbudować kompetencje w każdej dziedzinie, to pan i pana czytelnicy płaciliby dużo więcej za paczkę. Więc proszę napisać czytelnikom, że według pana powinni płacić 20 zł.

Od dwóch lat Polska spada w rankingu Doing Business. Więcej takich pomysłów i wylądujemy poza pięćdziesiątką.

Tutaj cały wywiad


#inpost #brzoska #bekazpodludzi
  • 1
@Jestem_tu_zielony: Rzeczywiscie dziennikarze dosc irytujacy, ale jako kurier czesciowo sie z nim zgadzam. InPost celowo podpisuje kontrakty z firmami poniewaz wtedy kurierzy nie moga nic wymagac od InPostu tylko od przewoznika, ktory musi miec wlasna dzialalnosc gospodarcza. Ludzi brakuje do pracy, a kazdy ma az nadmiar paczek, wziecie urlopu jest bardzo klopotliwe, poniewaz kazdy ma swoje paczki i swoj rejon i nie ma czasu by robic rejon za kogos. Jedynie urlop