Wpis z mikrobloga

@fromasz56: ależ oczywiście, że lepiej. Obecnie to w skali roku ok. 1200 zł na bombelka. Ja to rozumiem, rozumiem podobnie, że mechanizm redystrybucyjny oparty o taką zasadę nie jest efektywny i w znacznej mierze jest szkodliwy społecznie.

Podobnie nie rozumiem, jak wykopkowa elita osądza wszystkich jak leci i potępia w czambuł, bo wiadomo - 500+ to patologia.

Osobiście zamiast 500plus wolałbym system, w którym mam zapewniony żłobek dla dzieci - podobnie
- mając bombelki płacę co miesiąc kilkaset złotych VAT


@ReinmarKrakau: no to musisz być bogaty.
Czy uważasz, że fakt zbyt późnego wyjęcia prącia z pochwy jest wystarczającym powodem, by transferować socjale?

Jako beneficjent 500+ również nie mam wyrzutów sumienia, ale nie dlatego, że płacę podatki. Biorę 500+ bo tylko głupi by nie wziął jak dają. I sumienia nie ma tutaj co mieszać
@jacieniemog28: Czego ma się wstydzić? Tego, że ma żonę i dzieci? Czy tego, że pobiera "zwrot podatku" który i tak musiałby zapłacić. Podatek płacił zapewne również przed wprowadzeniem, tyle, że dotychczas tych pieniędzy nie widział, teraz przynajmniej je odzyskuje.

Wstyd to powinni mieć trolle i inne przegrywy samotne siedzące na wykopie 24/7. Nabić 3300 wpisów w ciągu 1 miesiąca, to nad 110wpisów dziennie, 1 wpis co 20min 24h/7dni w tygodniu

@
Czego ma się wstydzić? Tego, że ma żonę i dzieci? Czy tego, że pobiera "zwrot podatku" który i tak musiałby zapłacić. Podatek płacił zapewne również przed wprowadzeniem, tyle, że dotychczas tych pieniędzy nie widział, teraz przynajmniej je odzyskuje.


@D____d:

umiesz czytać?

Wstyd to powinni mieć trolle i inne przegrywy samotne siedzące na wykopie 24/7. Nabić 3300 wpisów w ciągu 1 miesiąca, to nad 110wpisów dziennie, 1 wpis co 20min 24h/7dni w
1. wstyd bo bierzesz kasę bo dają ale dają ci tylko część zamiast całości i jeszcze cię robią w ch00ja na 400zł
2. nie siedziałbym tutaj gdyby w okolicy nie pojawili się ukraińcy bez języka na moje miejsce pracy
Czego ma się wstydzić? Tego, że ma żonę i dzieci? Czy tego, że pobiera "zwrot podatku" który i tak musiałby zapłacić.


@D____d: Tego ze bierze socjal ktorego nie potrzebuje (co widac po tym ile placi VAT na same bombelki). Ciesze sie ze moglem wyjasnic
@jacieniemog28: Nie, nie lepiej. Kazdy ma jakis obowiazek za budzet panstwa, uwazam ze jak kasa nie jest potrzebna to nie powinien wyciagac reki. Sa tez stolowki dla bezdomnych, idziesz tam bo jedzenie za darmo?
@jacieniemog28:

A to ci dopiero rechot urojonego świata. Krzyczeć o wolny rynek, bez żadnych kontroli, a potem płakać, że przez ów wolny rynek został wydymany.

Jak cie Ukraińcy wygryźli z rynku pracy, znaczy, żeś się do dupy nadawał i tyle znaczysz. Pracy jest wszędzie pełno, ale najlepiej siedzieć na dupie na garnuszku rodziców i spamować wykop.
@Haqim:

dajesz tak odległe od siebie porównania że aż bym wziął zdjął kapcia i cię nim rzucił

dziecko to dziecko, minimum do 15go roku życia potrzebuje sporych pokładów na rozwój, opiekę
@jacieniemog28: Oczywiscie ze tak, ale chodzi o zasade. Jezeli ktos zarabia grubo powyzej sredniej (a placac kilkaset zlotych samego VAT z wydatku na dzieci, tak musi byc), to nie potrzebuje tych 500 zl. Bierze bo jest, dodatkowo obciazajac budzet. Chcemy lepszej, mniej socjalnej Polski, zacznijmy od siebie.

Zeby nie bylo ze fantazjuje, sam jestem tata, 500+ nie biore