Wpis z mikrobloga

Help,
posiadam laptopa Clevo N850HK1 od Xtreem.pl, mam go już ponad dwa lata, więc po okresie gwarancji. Jakoś wiosną zeszłego roku zaczął się problem z jego samoczynnym wyłączaniem, poprzedzonym głośnym pikaniem gdzieś z wnętrza i mruganiem kontrolki zasilania na froncie, dodatkowo wentylator wbijał na najwyższe obroty. Dopiero jesienią wysłałem lapka do serwisu, był tam prawie miesiąc, po powrocie przez jakiś czas było spoko, aż do niedawna (gdy temperatury wzrosły, również w domu), problem powrócił, z tym że bez pikania. Przypadkowo podczas jednego z #!$%@?ń odkryłem, że jak się go uderzy w lewej górnej części (tam gdzie wiatrak), to problem znika - wentylator zwalnia, kontrolka przestaje mrugać i wszystko śmiga. Czasami po uruchomieniu lapka muszę tak zrobić raz, dwa, potem przez kilka godzin potrafi działać poprawnie. Zdarza się jednak, że nie mruga kontrolka na froncie, przez co nie wiem czy lapek wpadł w tryb "ZARAZ SIĘ WYŁĄCZĘ" czy po prostu chłodzi się na wysokich obrotach, dlatego to nagłe wyłączanie stało się bardziej uciążliwe.

Jakieś pomysły co może być #!$%@?? Nie otwierałem go w sumie jeszcze, bo się trochę cykam. Temperatury są spoko, sprawdzałem w programie i nie przekraczają jakichś ogromnych wartości (w stresie do 90 stopni, po włączeniu lapka (kiedy problem głównie występuje) to około 40-50 stopni).
#clevo #laptopy #laptop #komputery #elektronika
  • 1
  • Odpowiedz
  • 0
@qwefgh Po pierwsze. Zmień pasty. Dostęp masz bardzo prosty. Po takim czasie od zakupu na pewno jest już jak kamień i nie ma właściwości przewodzenia ciepła. Jak nie czujesz się na siłach to dzwoń do Hyperbooka lub Dream Machines i ci to zrobią za opłatą. Następnie potrzebna będzie diagnostyka pamięci, dysków i ogólna.
  • Odpowiedz