Wpis z mikrobloga

Bry. Ktoś może wie jak zachować się w tej sytuacji.

Chronologia wydarzeń
Środa
Policja zatrzymuje mnie do kontroli . Powód zatrzymania: przekroczenie prędkości. Nie przyjmuje mandatu. Dostaje wezwanie na przesłuchanie na komisariat, zostawiam numer telefonu do siebie .
Wezwanie na poniedziałek na komisariat.

Poniedziałek
Jestem punktualnie w wyznaczonym miejscu. Czekam pół godziny - szukają policjanta, który miałby mnie przesłuchać.
Dowiaduje się, że przesłuchanie nie odbędzie się . Facet zapisuje mi na wezwaniu numery telefonów , pod które mam dzwonić przez najbliższy tydzień celem umówienia się na przesłuchanie.

Nie dzwoniłem, nikt nie dzwonił do mnie.

Miał ktoś tego sytuację?

#policja #polskiedrogi #mandat #nieprzyjetymandat #wezwanie #samochody #bagiety
  • 13
@automatykwformie: Byłeś na komendzie, więc masz adnotację i potwierdzenie na wezwaniu, że stawiłeś się tam w wyznaczonym terminie. To nie Twoja wina, że panuje tam burdel i nie było funkcjonariusza, który byłby w stanie dokonać odpowiednich czynności. Już w tej chwili bym to olał, ewentualnie do momentu otrzymania kolejnego wezwania.
W ogóle czemu nie skierowali sprawy do sądu od razu na miejscu wykroczenia tylko dostałeś wezwanie na przesłuchanie? Nie przyjmujesz mandatu
@biamiVajs jak może mieć anulowany mandat, skoro nie dostał mandatu? XD Dlatego ma być przesłuchany, bo skierowali wniosek o ukaranie do sądu.
@KonQ przecież to nie na tym polega. Policjant pisze notatkę urzędową, która idzie do wykroczeniowca. Ten wzywa i przesł#!$%@? wszystkich w ramach czynności wyjaśniających. I dopiero potem decyduje czy skierować wniosek o ukaranie, bo często nie ma takiej potrzeby.
@automatykwformie: Nie musisz nic robić, sami cię wezwą w odpowiednim dla nich czasie. @KonQ: Wniosek do sądu kieruje się ogólnie za wykroczenie, a nie tylko wykroczenie w ruchu drogowym. OP to teraz osoba, co do której istnieje uzasadniona podstawa do sporządzenia przeciwko niej wniosku o ukaranie. Jak wniosek zostanie skierowany do sądu to stanie się obwinionym. Zgodnie z naszymi przepisami musi zostać przesłuchany i mieć prawo do obrony na etapie
@KonQ
@automatykwformie
Siema. To im ma zależeć, żeby cię przesłuchać a nie na odwrót. Stawiłeś się, nie wykonali czynności, trudno. Czekaj na następne wezwanie.

Sprawa druga, sporządzenie wniosku do sądu to jest skrót myślowy. To jest sporządzenie notatki celem wykonania czynności wyjaśniających w sprawie o wykroczenie. Sprawę prowadzi zawsze jednostka policji, wykroczeniowiec najpierw pana przesł#!$%@? a potem on ewentualnie kieruje wniosek o ukaranie do sądu.