Wpis z mikrobloga

Środek Europy, 72 lata po 2 Wojnie Światowej. A ludzie nadal nie nauczyli się do czego prowadzi traktowanie jakiegoś narodu/grupy etnicznej jako jednego, wspólnego organizmu zamiast indywidualnej jednostki. Jest mi wstyd, że siedzę na tym portalu z takimi ludźmi. Niektórzy niczego się nie nauczą, nigdy.

#neuropa
#zydzi
#zalesie
#antysemityzm
EvilToy - Środek Europy, 72 lata po 2 Wojnie Światowej. A ludzie nadal nie nauczyli s...

źródło: comment_AeqTJT4Wv0OPnDssHI7cWVq40d3x5yeH.jpg

Pobierz
  • 87
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Takiseprzecietniak Powiedziałeś coś komuś sugerując jakie są jego poglądy. Oskarżenie było logicznie błędne. Moim zdaniem nie powinno być na to przyzwolenia w dyskusji, bo wtedy nie jest to sensowna dyskusja, a przekrzykiwanie się spod trzepaka. O to chodzi, że w samej dyskusji powinno się umieć emocje odstawić na bok, nawet jeśli o emocjach się mówi. Tylko w tej sposób można dojść do konsensusu jakiegokolwiek.

O nie musimy odrzucać doświadczeń. Jednak nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@Takiseprzecietniak:

Znów tania sofistyka oderwana od kontekstu geograficznego i historycznego. Zapominasz, na jakiej ziemi, o jakiej pamięci historycznej i materialnej mówisz, także do ludzi o jakim doświadczeniu historycznym

Chyba sam zapominasz. Żydzi tworzyli bolszewizm (można o tym przeczytać w "200 lat razem" noblisty Aleksandra Sołżenicyna). U nas w Polsce gdzie znaleźli spokojną przystań i traktowano ich najlepiej w Europie, wywyższali się, wykorzystywali lokalną ludność lichwą. Przejmowali nieruchomości (wasze ulice, nasze kamienice). Potem za PRL pełno ich było w strukturach bezpieki (żydokomuna).
Teraz nas szkalują i próbują wrabiać w Holokaust pomimo, że byliśmy równie poszkodowani i dużo im wtedy pomogliśmy. Jakieś mienie bezspadkowe sobie roszczą z dupy od nas bezpodstawnie. Izrael jest obecnie najbardziej ksonofobicznym, rasistowskim i faszystowskim krajem z tych cywilizowanych. Dokonuje ludobójstwa na Palestyńczykach, a kto próbuje ich za to krytykować to jest "antysemitą". W USA, tak jak zresztą i w wielu innych krajach, w tym w Polsce żydzi mają nadreprezentację na wysokich pozycjach i nie omieszkują tego nadużywać dla swojego wspólnego interesu. Większość największych banków inwestycyjnych, które są plagą współczesnego świata, należy do żydów. Itp. Itd.
Osoby publiczne żydowskiego pochodzenia często promują multikulti (oczywiście nie w Izraelu) i szkalują białych (oczywiście nie siebie samych bo oni "nie są biali", tylko
  • Odpowiedz
@szpongiel nie przetłumaczysz im itak. Im polityczna poprawność tak wyprała mózgi że nie są w stanie logicznie myśleć i wyciągać wniosków z historii. Powiedziano im że żydzi są ofiarami, i oni w to wierzą, a jeśli masz inne zdanie to jesteś faszystą, nazistą, homofobem i zapewne myśliwym (bo #!$%@? wie czemu, ich też lewica nie lubi) to jest cyrk na kółkach. Jak śmiesz krytykować izrael ksenofobie xDDD
  • Odpowiedz
@Piesa: To już jest tylko Twoja osobista ocena. Jeżeli ktoś marzy o tym, żeby sprowadzić dyskusję na forach publicznych do poziomu dyskusji na dobrych forach filozoficznych, to masz rację, to i owo można by mi za zarzucić. Pytanie czy rzeczywiście chcielibyśmy, żeby debata publiczna tak wyglądała?
Inna rzecz, że masz wątpliwości do moich niedostatków logicznych, wcale przecież nie takich oczywistych, a przy tym nie przeszkadzają Ci niedostatki moich oponentów, wielkości
  • Odpowiedz
  • 1
@Takiseprzecietniak Nie powiedziałem, że mi nie przeszkadza, po prostu po kimś kto wyraża twierdzenia jakie prezentują nie spodziewam się zwrócenia uwagi na to co mógłbym powiedzieć i nie chcę tracić czasu. A w kwestii Ciebie wydawało mi się, że to ma sens. Dodatkowo ich błędy logiczne są związane z argumentami, a u Ciebie jest to czysto techniczne, tylko dlatego pozwoliłem sobie spróbować.

I tak, chciałbym żeby debata publiczna była przede wszystkim
  • Odpowiedz
@Piesa: Zręczne i przyznaję bez bicia, że mnie lekko zaszachowałeś, bo masz sporo racji. Spróbuję jednak uciec z tego szacha, nie będzie to niestety błyskotliwy manewr, bo rzucę Ci wyzwanie, żebyś postawił się w moim miejscu i uczciwie logicznie poprowadził dyskusję z ludźmi, którzy stawiają tezy, które sobie pozwoliłem skrytykować. Tak dla przykładu i nauki.
Podejmiesz rękawicę?
  • Odpowiedz
  • 0
@Takiseprzecietniak Nie wiem czy czułbym się na tyle pewnie w tym konkretnie temacie by próbować merytorycznie wchodzić z kimś w dyskusję na ten temat.
Zwłaszcza, że nie wiem czy na merytoryczną dyskusję mogę liczyć.
Teraz trochę jestem zabiegany ale wieczorem mogę spróbować im odpisać w sumie, chociaż nie wiem czy jakąkolwiek sensowna dyskusja z tego wyjdzie.
  • Odpowiedz
@Piesa: Odnośnie ostatniego zdania - raczej nie. Nawet na pewno bym na to nie liczył. Tego typu stwierdzenia są zazwyczaj zwykłymi prowokacjami, służącymi propagandzie, czasem specyficznemu fejmowi (oba te przypadki są obecne pod tym wpisem), a nie uczciwej dyskusji. Stąd m.in. moje nie takie ortodoksyjne, choć też wcale nie takie luźne podejście do kwestii logiki wypowiedzi itp. Aula to nie ulica, skrótowo mówiąc ;)
  • Odpowiedz
  • 1
@Takiseprzecietniak zgadzam się i między innymi dlatego nie chciałem się w to angażować. Bo to strata czasu.
A z tego co widzę z rozmowy z Tobą miałem rację i to miało sens, co mnie cieszy
  • Odpowiedz