Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich fanów #motoryzacja i #ford #mustang ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jest tu całkiem sporo osób zainteresowanych #samochodyzusa, dlatego postanowiłem wrzucać trochę relacji z zabawy autami.

Kiedy pierwszy raz zobaczyłem na żywo mustanga 6. generacji, po prostu mnie zatkało. Pamiętał jak zjeżdżał z ronda, mrugając ledowym kierunkowskazem swojego przepięknego tyłu. Wtedy zupełnie nie myślałem o tym, że mógłbym chociaż przez chwilę takiego mieć. Minęło trochę czasu, w międzyczasie dyskutowałem z Panem @BLKauto o niektórych ofertach z aukcji w USA, chociaż były to auta innej marki w której podobno nie używa się kierunkowskazów ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Przyszedł jednak taki dzień, że stwierdziłem - A DLACZEGO NIE? To będzie super przygoda! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i tak się zaczęło...
Pamiętam, że z zakupem jednego V6 się nie udało, później było jeszcze kilka nieudanych prób, aż wreszcie... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

2018 Mustang EcoBoost był mój!

Auto jest rozsądnie uszkodzone, w zasadzie wszystko co uszkodzone można wymienić - i tak też będzie.
Zdecydowałem się na wymianę wszystkich części na nowe oryginały, więc będzie nietanio, ale porządnie.

Dla tych którzy powiedzą że mustang to tylko V8 - na pewno brzmi fantastycznie i przy nieograniczonym budżecie pewnie większość osób takiego by wybrała. Sam kupując ecoboosta miałem dziwne odczucia, że trzeba płacić tyle akcyzy za taką dmuchawkę... Okazało się z czasem, że silniki te są chwalone bardziej niż V6, są bardzo niezawodne i nie brakuje im mocy.
Wybór więc nie jest taki oczywisty dla każdego, bo sam wygląd zwraca już mocno uwagę, a gdy dodatkowo jedziesz V8, wiedzą o tym ludzie już za zakrętem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie każdy lubi tak zwracać na siebie uwagę :)

Dla tych których ten temat interesuje - prowadzę relację z odbudowy na YouTube. Wybrałem formułę bez komentarza głosowego, bo na razie nie jestem w stanie się przemóc żeby gadać do siebie i jeszcze to później montować ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie mam też szczególnego parcia na szkło ;) Zamiast tego są podpisy - po angielsku, bo suby mam w większości z innych krajów.

Staram się pracować na ujęciami na kolejne odcinki, ale ciężko jest robić to samemu i to jeszcze w tak wąskim garażu.
Kiedyś kupię sobie halę... ( ͡º ͜ʖ͡º)

Tutaj odcinek z relacji naprawy

Odcinków będzie pewnie jeszcze kilka, jak ktoś ma chęć to zapraszam do subskrybowania. Jak ktoś ma pomysł na #rozdajo na koniec, to piszcie w komentarzach (tu, nie na youtube :D). Ale auta na pewno nie oddam w rozdajo, bo będzie dobrze zafoliowane... ;)

Jednocześnie z przyjemnością zrobię reklamę #blkauto, bo wszystko przejrzyście i rzetelnie załatwiają. A i o autach można gadać godzinami... Dla zainteresowanych tematem sprowadzania - jeśli ktoś jeszcze jakimś cudem nie widział - ich kanał gdzie przybliżają realia sprowadzania aut z USA tu ich kanał

Jako że to pierwszy wpis to wrzucę trochę tagów, później może jakiś swój? Niech będzie #garazfioletowegokartofla ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#samochody #majsterkowanie #diy #motoryzacja #marzenia #naprawiajzwykopem
Pobierz BardzoLosowyLogin - Witam wszystkich fanów #motoryzacja i #ford #mustang ( ͡° ͜ʖ ͡°)
...
źródło: comment_0ULiXkrL4kBWdov0JHHOayYoQfPCQOYh.jpg
  • 15
@darkpixel bardzo ciężko odpowiedzieć na to pytanie. Przede wszystkim przy małych uszkodzeniach jest większa konkurencja że strony lokalnych nabywców, bo wbrew temu co wypisują ludzie w polskim internecie, takie auta nie są złomami dla Amerykanów i oni też je aktywnie licytują. Myślę że przy obecnym (wysokim) kursie dolara, koszcie transportu i wszystkich podatkach, ciężko jest trafić "okazję życia". Można natomiast próbować cierpliwie, bo jest tego tyle, że jak nie kupisz jednego to
@darkpixel 2015 za 80k bez wałków na imporcie? Trudne. Ale czy niemożliwe? Nie mogę powiedzieć ze 100% pewnością. Przy sporej cierpliwosci może się udać. Oczywiście mówię o rzetelnej naprawie, bo byle jak to pewnie da się zmieścić bez większych trudów. Najwięcej zależy od tego jak to chcesz naprawić. Przeciętny handlarz raczej minimalizuje koszty naprawy, bo pierwsze na co patrzą ludzie to metka z ceną.

Tanio chodzą te bardziej uszkodzone. Nie oznacza to
@darkpixel uszkodzony ecoboost za 45k ze wszystkimi opłatami to tanio. Nawet bardzo tanio. Nie wiem o jakich uszkodzeniach mówimy, ale na aukcjach rzadko widzę ceny które dają 45k że wszystkimi opłatami dla lekko uszkodzonego auta. Moim zdaniem albo nie wszystkie opłaty są wliczone, albo były jakieś wałki z importem, albo jest to wabik na klientów w stylu "akurat tego już nie ma, ale możemy sprowadzić podobnego". Jeśli ogłoszenie jest legitne, to takie
@Komornickus liczyłem z akcyzą, jak pisałem to akurat dolar też był drogi.

Nie mam pojęcia jak może Ci wyjść 67k, bo licząc 3,80 za dolara to sam VAT i cło dają prawie 64k

Do tego opłaty aukcyjne przy tej kwocie będzie pewnie około tysiąca dolarów, a jeszcze nie liczyłem żadnego transportu. Od tego wszystkiego też leci VAT i cło, a za takie auto akcyza będzie też 10k lub więcej.

Dostałeś wiążącą ofertę