Wpis z mikrobloga

  • 1161
Kurdebele Mirki jaka akcja w moim bloku.

Mój sąsiad z naprzeciwka uwielbia gadżety, wydaje na to masę kasy (wydał parę koła tylko po to by mieć kamerkę w wizjerze w drzwiach w jakości 4k, obok tablet w sumie #!$%@? wie po co). Niedawno kupił sobie drona którym po pracy lata pod blokiem bo z reguły wraca późno. Dziś o dziwo miał wolne więc się nim zabawiał, jednak latał blisko okien, a że dron też ma kamerkę to nagrywało się, co ludzie robią w domach. Jeden z sąsiadów tak się #!$%@?ł, że wyszedł na balkon i rzucił kapciem w tego drona, który po kontakcie z obuwiem domowym #!$%@?ł się na betonie. Zaczęli wyzywać się do #!$%@?ów bo sąsiad uznał, że mu nagrywa co w domu robi XDDD Najlepszy był gadżeciarz bo wyciągnął torbę zip lock i włożył tego kapcia do torby i cały obśliniony z nerwów zaczął się drzeć "mam nagrane jak moje mienie #!$%@?, ja tego kapcia jako dowód zabieram i się w sądzie nie wypłacisz #!$%@?" XDDDDDD


Zobaczymy co będzie dalej, jak ktoś będzie ciekawy to dam znać jak się dowiem co będzie dalej

#gownowpis #heheszki ##!$%@? #takbylo #sasiedzi #drony
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pan Kapeć miał rację ale w cywilizowanym kraju zszedł by na dół i grzecznie zwróciłby uwagę, gdyby wtedy Pan Droniarz by to olewał to edukacyjny kapeć powinien polecieć, ale tak to jak w lesie prawem wilka XD


@czv1: W cywilizowanym kraju nikt by ci nie latał koło okna dronem, bo ludzie mają jakieś resztki rozumu i wiedzą, jak się należy zachować.
  • Odpowiedz
@Maticwaniak: @sad_pepe: @psposki: @kj5: Jest taka banalna strona informacyjna http://latajzglowa.pl/ Na końcu jest link do konkretów.

Jeżeli waga Twojego drona nie przekracza 600g zachowaj bezpieczną odległość od zabudowy miejscowości, miast, osiedli lub od zgromadzeń osób na wolnym powietrzu oraz osób, pojazdów, obiektów budowlanych niebędących pod Twoją kontrolą (ta odległość nie jest określona przez przepisy w metrach. Jako operator decydujesz jakiej odległości potrzebujesz, aby sprzętem
  • Odpowiedz
@czv1: w Gdańsku był bardzo podobny przypadek.
Pijany Norweg trafił na starówce rękawiczką w drona TVN-u bo mu hałasował, czyli latał bardzo blisko. Czy jakoś tak. Sprawa jest chyba jeszcze w sądzie.
  • Odpowiedz
@Pangia: @czv1: w cywilizowanym #!$%@? kraju Polaczki to z ulicy widać całe życie rodzinne w domu, świetnie widać jaki dom jest polski bo tylko poljaki się barykadują, izolują i zasłaniają jak Rumuni. Co w przypadku jak ktoś z bloku naprzeciwka ma lunetę i zagląda do okien? Nie ma czegoś takiego jak zakaz nagrywania okna Janusza.. Jeśli naruszył dobra osobiste to Sasiad ma racje jeśli nie to możesz sobie
  • Odpowiedz
@mikelike #!$%@? że tylko Polacy xd Niemcy się tak barykadują zprywatnoscia że nawet w gmaps nie podglądasz. Słowacy i Czesi też się zasłaniają. I jest coś takiego jak zakaz nagrywania okna ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret: No to rzeczywiście cywilizacja ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°), ciemna karnacja również się bunkruje. Polecam patrzeć na bogatsze kraje oraz tam gdzie nie zmienia się dynamicznie sytuacja polityczna oraz imigracyjna.

Jest zakaz malowania słoni na różowo, widziałeś? Bo ja nie, tak samo zakazu nagrywania okna.. pokaz mi ten paragraf..
  • Odpowiedz
@mikelike Jezu 3 minuty w Google ale dać paragraf xd

Jak rozumiem dla Ciebie cywilizacja to tylko Anglosasi a Niemcy Finowie już nie? xDdd

art. 23 i 24 par. 1 kodeksu cywilnego oraz art. 47 ustawy zasadniczej. Na tych paragrafach sądy wydają orzeczenia gdy monitoring sąsiada obserwuje podwórko innego sąsiada.

A co dopiero mówić o oknie.
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret: To idź z tym do sądu albo poradź się prawnika to się zdziwisz mi się nie chce pisać i nie mam nawet czasu na to. Cywilizacja dla mnie to Szwajcaria, Norwegia, Szwecja, Finlandia, Islandia, Kanada, Japonia, Korea, Anglia 100 lat temu, Francja podobnie. Niemcy nie bo to tylko parobki dla Szwajcarów zawsze były.
Chociaż uważam że globalnie jako cywilizacja nie zasługujemy nawet na literkę C z tego słowa.
  • Odpowiedz
@mikelike co do prawnika to idź by podważył to orzeczenia sądu: SA w Krakowie z dnia 28.05.2015 r., sygn. akt I ACa 184/14. Chcesz więcej takich orzeczeń?

Skoro nie chcę Ci się pisać to sam uznam że nie mam racji a wklejone paragrafy i orzeczenie są błędne.

PS Finowie odgradzają się bardziej od Polaków nawet nie chcą często mieszkać koło kogoś. Są tak skryci że ciężko z nimi pracować xd ale
  • Odpowiedz