Wpis z mikrobloga

  • 1
@SiDi no to rzeczywiście słabo. Ja czasem też muszę się najezdzic, bo zwolniła sie wizyta na Tarchominie, a jadę z Piaseczna (czyli tak ze 2,5h ^^), ale nadal lepsze to niż opieka na nfz u mnie.

Potwornie sie w-------m rok temu, jak w trakcie sesji przypaletala sie choroba, nie moglam sie umowic w swojej przychodni i wyznaczyli mi termin na za tydzien. Po tygodniu, a dzien przed najważniejszym egzaminem, mialam juz
  • Odpowiedz
@Terki: XDD
Podeślesz mi jakieś badania, które pokazują, że sterydy przestają działać po trzech tygodniach?
sterydy leczenie samych objawów xDDDDDDD
  • Odpowiedz
@nicari: > > A w medicoverze mam w umowie ze musza w przypadku choroby wyznaczyc lekarza w ciągu 24h od zgloszenia i to rzeczywiście działa.

My też niby mamy ten najwyższy pakiet w firmie - czyli jak zadzwonię, powiem co mi dolega i jest mi ciężko, to oni muszą mi znaleźć wizytę u tego specjalisty mimo wszystko?
  • Odpowiedz
  • 0
@SiDi ten zapis o wizycie w 24h dotyczy, przynajmniej u mnie, tylko internisty. Natomiast do specjalistów w trybie pilnym (co określa lekarz internista) mam dostać wizyte max w ciągu tygodnia. Ale takiej sytuacji nie mialam, więc nie wiem czy to działa.
  • Odpowiedz
@Terki: Oczywiście, że nie zadziałały, bo sterydy należy stosować długoterminowo, aby przyniosły ewentualną poprawę, co kolega wyżej już przytoczył. Terapia sterydowa, stosowana przez tak krótki czas, pomaga zwalczyć nasilone objawy, ale nie leczy przyczyn. Jak nie masz pojęcia na dany temat, to zamknij mordę, szczególnie w temacie medycyny, bo szerzysz szkodliwe stwierdzenia, które jeszcze ktoś podłapie.
  • Odpowiedz
@naiwny_bayes nie mogę się zgodzić. Korzystam z medicover od pol roku i jestem naprawdę zadowolona, trafilam na fajnych zaangażowanych lekarzy i nie miałam jeszcze sytuacji jak z Twojego obrazka :p


@nicari: Albo leczysz tylko katar i rutynowe usg, albo masz szczęście. Zachoruj na coś poważniejszego to dostaniesz ibuprofen, o ile doprosisz się terminu xD
  • Odpowiedz
@Illidank: no akurat pudło, bo u tych dwóch c------m byłam jaki pierwszych, do dwóch którzy mi pomogli czekałam miesiąc do jednego, 5 tyg do drugiego.
Protip, często c-----i lekarze dostępni są od ręki, na tych dobrych trzeba poczekać, nawet prywatnie.
  • Odpowiedz
@Terki: Akurat sterydy do nosa zazwyczaj zapisuje się na 4-6tyg i dopiero potem, jesli nie ma poprawy, robi się coś innego (zmienia steryd, zmienia leczenie, cokolwiek). Za to np xylometazolin można używać jedynie kilka dni, ale na to recepty nie trzeba mieć. Poza tym jak wyżej: sposób leczenia na ulotce nie zawsze pokrywa się z zaleceniami lekarza - i wcale nie musi. I jeszcze gadasz głupoty "ooo brak argumentow i
  • Odpowiedz