Wpis z mikrobloga

Hej! Dziś zapraszam Was do robienia i wykopywania przepisu na Philly cheesesteak - łatwy i klasyczny amerykańsi street food. Cheesesteak wybraliście w głosowaniu w zeszłym tygodniu, zdobył on aż 1485 głosów (26.43%).

Philly cheesesteak to naprawdę zaskakujące i niesamowite smakowo połączenie. Miałem okazję robić cheesesteaki dla kilku osób, które nie są wielkimi fanami amerykańskiej kuchni i wszystkie z nich były bardzo pozytywnie zaskoczone.

Samo przygotowanie dania jest bardzo proste, wystarczy kupić jedynie dobrej jakości wołowinę oraz posiadać ostry nóż aby pokroić ją w cienkie paski. Nie musi to być od razu kosa ostra jak od @Trollsky, wystarczy dobrze naostrzony kuchenny nóż :) Całość dopełnia ser i cebula, które pięknie komponują się zamknięte z mięsem w pszennej bagietce.

To danie jest naprawdę kozackie, jeśli jesteście fanami kuchni amerykańskiej, burgerów, mięsa i sera to z pewnością przypadnie wam do gustu. Zachęcam też do dzielenia się fotkami waszego jedzenia na #gotujzwykopem i oznaczaniem mnie.

Jeśli macie jakieś pytania to piszcie w komentarzach, każdemu postaram się w miarę posiadanej wiedzy pomóc :)

Pozdrawiam!

_____________________________________

PS

#kuchniamg78 - jeśli ktoś chce to zapraszam również do śledzenia tagu z przepisami :)

Wołam osoby, które wyraziły chęć wołania. Jeśli chcesz być dołączony do listy zaplusuj odpowiedni komentarz poniżej.
Jeśli Cię zawołałem, a nie chcesz być wołany zaplusuj inny komentarz.
MG78 - Hej! Dziś zapraszam Was do robienia i wykopywania przepisu na Philly cheeseste...

źródło: comment_IzmxqLt1kqzIZBoAbEX1nzV85xlZLlQe.jpg

Pobierz

Co w kolejnym odcinku?

  • Przekąski do piwa lub tapas 33.8% (1006)
  • papanasi (Rumunia) 3.6% (106)
  • burek (k. bałkańska) 8.1% (242)
  • Crème brûlée (Francja) 6.8% (203)
  • Francesinha (Portugalia) 4.6% (138)
  • Szakszuka 8.2% (245)
  • Kurtoszkołacz (Węgry) 6.4% (190)
  • Kibbeling (xDDDD) 15.3% (457)
  • Dinnade (niemiecka pizza) 5.9% (176)
  • Kapsalon (Holandia) 7.3% (216)

Oddanych głosów: 2979

  • 117
  • Odpowiedz
@MG78: przepis dobry, ale cheesesteak musi mieć sosy! Plus poćwicz smażenie wołowiny, bo Twoja puściła wodę. Zawsze puszcza, ale tu to dużo za dużo ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@MG78: był prosto z mocno chłodzącej lodówki. Ogólnie nie mam problemu ze smażeniem sera, często do hamburgerów dodaję panierowany camembert, ale jak próbowałem zrobić kaszkawał to kompletnie nie wyszło. Szkoda, bo przekąska jest idealna do piwa, a nigdy w Polsce jej nie widziałem.
  • Odpowiedz
@MG78: Wykopki to jednak śmiecie, zamiast wybrać fajne klasyczne danie cremee brulee albo jakieś inne egzotyczne danie to nie #!$%@?, przykąski do piwerka hehe :-DDDD Najgorsze co można było wybrać ze wszystkiego
  • Odpowiedz