Wpis z mikrobloga

Jakiś już czas temu pyknęło mi 10 lat na wykopie, często przeglądam, ale rzadko piszę.
Myślę, że w końcu jest okazja.

Kilka dni temu udało mi się pierwszy raz w życiu zagrać koncert w Japonii z zespołem visual kei.
Myślę, że mogę być w tej chwili jedynym (albo jednym z bardzo bardzo nielicznych) obcokrajowców grających w zespole tego typu w Japonii będąc przy tym jedynym obcokrajowcem w składzie.
Generalnie dużo rzeczy jest dla mnie nowych i nie wiem na ile sobie ze wszystkim poradzę, więc trzymajcie kciuki (ฅ^・ω・^ ฅ)

Strona zespołu
Żeby nie było, że #bait to zamieściłem małego easter egg-a na głównej stronce.


#japonia #visualkei #muzyka #chwalesie
  • 31
@VoltageControlled: Ogólnie przed przyjazdem starałem się dobrze przygotować - miałem już 5 lat doświadczenia (głównie.NET), magisterkę zrobioną i egzamin z japońskiego na najwyższym poziomie zdany. Okazało się, że wcale nie musiałem się tak spinać, żeby dostać pracę w Japonii. Serio, pełno osób tutaj nawet nie mówi wcale dobrze po japońsku. Myślę, że to temat na osobny wpis, ale mniej więcej mogę opisać w skrócie jak to u mnie wyglądało.

1) Pierwsza
@mino5: Jak to się stało, że w ogóle znalazłeś się w tym zespole? Chodziłeś na koncerty jrockowe i tam poznałeś tych ziomków? Czy może w firmie byli jacyś pasjonaci? Chciałbym się też spytać jaki masz już staż na gitarze i ile masz lat.
Właśnie jedną z moich takich motywacji, żeby w przyszłości wyjechać chociaż na working holiday do Japonii jest to, że mógłbym sobie chodzić na te wszystkie undergroundowe lub po
@Krawedziowy96PL obracalem się już dość długo w tych klimatach, gram też w zespole IX Nine, grałem w cover bandzie Dir en grey w Polsce. Generalnie zawsze w zespołach grałem na basie ale od jakiegoś czasu przeszedłem na gitarę. Gram tak już jakieś 15 lat ale żadnym wymiataczem nie jestem :P

Spotkałem ziomkow zupełnie przez przypadek, przez innego Polaka który miał grać z tym zespołem ale finalnie wyszło tak że zajął się miksem,
@mino5: Super, jakby Ci się chciało to jak coś tam będziecie wydawać choćby na youtubie, to wrzucaj na tagi #jrock #visualkei #japonskamuzyka bo głównie tutaj siedzą ludzie interesujący się tymi tematami. Wiadomo, można też #japonia ale wtedy trafia ci się dużo randomowych ludzi, którzy tego nie ogarniają ale w sumie przy takiej grubej ciekawostce to komu to przeszkadza. :D

Spytałem się wcześniej o Twój wiek, bo chciałem się dopytać jeszcze czy
@Krawedziowy96PL a fakt zapomniałem o tagu jrock :P

Powiedzmy, że urodziłem się jeszcze za PRL więc młody już nie jestem :(

Na samym początku zaczynałem od gitary więc to też nie jest tak że uczyłem się od zera, ale jednak granie na scenie jest zdecydowanie trudniejsze na gitarze.
@mino5: i tak przecież wyglądasz super, czyli rozumiem że nie zwracają na to uwagi. Poza tym visualkeiowcy zazwyczaj długo się w to bawią i nawet jak są kolo 40 to i tak wyglądają co najmniej dobrze np. kaya. :D Dobry makijaż dużo robi.

Zwracasz na siebie dużą uwagę w tym środowisku przez to że jesteś z Europy? W ogóle przejrzałem sobie twoją aktywność na wykopie i bardzo urocze to było jak
@Krawedziowy96PL sorry właśnie próbę miałem xD

Większość wyglada młodziej w makijażu :P
Podpowiem że nie jestem nawet najstarszy w zespole

Póki co dopiero zaczęliśmy więc ciężko mowic że zwracam uwagę zobaczymy z czasem. W przyszły piątek następny live zapraszam :3

Deviloof to raczej inny target jednak