Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję pomocy w odszukaniu dwóch starych gier na pc. W pierwszą grałem za dzieciaka ponad 20 lat temu, a w drugą – jakieś 10 lat temu. Nie zliczę czasu ile straciłem na nieudolnych poszukiwaniach ( ͡° ʖ̯ ͡°), może Wy coś kojarzycie i możecie pomóc? ()
1. Przygodówka 3D z lat ’90. Nie pamiętam za dużo, ale raczej widok pierwszoosobowy, jedna z pierwszych etapów rozgrywała się w mieście. Jedną z zagadek logicznych było ustawienie chyba fontanny we właściwych kierunkach (np. symbol wody ma być ustawiony w kierunku pompy wodnej, przykład wymyślam, bo nie pamiętam szczegółów). Dopiero po rozwiązaniu zagadki można było dogadać się z miejscowym gościem (wcześniej bełkotał, zapamiętałem co słyszałem: „masz mosz podniebicie, niee, tu jest kiosk” i machał na nas ręką z irytacją, że się nie dogadamy xD). Styl miasta przywodzi mi na myśl średniowieczne bliskowschodnie metropolie.
2. Logiczna platformówka o archeologach, na pewno było kilka części, rzut widoku z boku. Rozgrywka polegała rozwiązywaniu zagadek logicznych, by uwolnić z danej planszy naszych bohaterów (chyba noname’ów archeo) poprzez przestawianie różnego rodzaju wajch, wspinaczce na platformy, jakieś windy itd., ważną rolę odgrywała fizyka w grze, czyli musieliśmy wiedzieć, jaka jest bezpieczna wysokość platformy, z której mogli zeskoczyć, z której na pewno się zabiją, a z której np. zeskoczyć zeskoczą, ale nie wdrapią się ponownie. Kontrolowało się po kolei poszczególnymi postaciami.

Nie wiem, czy te wskazówki są wystarczą ¯\_(ツ)_/¯
#staregry #grypc #szukamgry