Wpis z mikrobloga

  • 321
Nawet sobie nie zdajecie sprawy, jak ludzie mają niski poziom wiedzy. Pomijając fakt, że 70% ludzi w Liceum nie byłoby w stanie pokazać RPA na mapie świata.

To wiele osób z jakimi rozmawiałem nie słyszało wcześniej o Escobarze (gdyby nie serial Narcos).

Zero wiedzy na temat czarnobyla- gdyby nie serial.

Zero wiedzy na temat Queen - gdyby nie film w kinie.

Boże, dlaczego ludzie nic nie wiedzą? Co oni robią?
  • 181
  • Odpowiedz
@krolwsi: stało się w innym kraju, gdy byłam niemowlęciem prawie, nie ma to teraz na mnie żadnego wpływu. Widza, którą miałam przed pojawieniem się serialu była wg mnie wystarczająca.


@InsaneMaiden: Ma na ciebie OGROMNY wpływ.
Czarnobyl przez lata (do Fukishimy) był głównym argumentem przeciwko budowaniu kolejnych elektrowni atomowych na świecie. Przez to na przykład Polska nie ma elektrowni atomowych, tylko elektrownie na węgiel, a co za tym idzie ma droższy
  • Odpowiedz
@krolwsi: ja to wiem siłą rzeczy z życia, ale nie zdziwiłbym sie jakby ktoś nie wiedział, bo w zasadzie w dzisiejszych czasach informacji jest tak dużo, iż rozsądniej jest pamiętać tylko przydatne rzeczy.
  • Odpowiedz
@krolwsi: ja przykładowo totalnie nie wiem nic o kłin bo mnie to nie interere. rozumiem twój punkt widzenia, ale każdy człowiek interesuje się czymś innym.
moją pasją jest przykładowo historia i założe się, że nie wiesz na ten temat nawet w 1/10 tyle co ja.
analogicznie ja nie posiadam 1/10 wiedzy na temat którym ty się interesujesz.
chociaż faktycznie podstawową wiedzę z każdego tematu warto mieć.
gorsi są ludzie, których nic
  • Odpowiedz
@krolwsi: mój kolega ostatnio chciał nazwać psa Gandalf, ale rodzina się oburzyła, bo nigdy nie słyszeli o czymś takim jak "Gandalf" i "co to w ogóle znaczy"? Smutno mi się zrobiło, jak człowiek co ma 25 lat może nie wiedzieć kto to Gandalf? Tu już nawet nie chodzi o zainteresowanie fantastyką czy coś, ale #!$%@? to jest taka część kultury jak Harry Potter czy inny James Bond do #!$%@? ciężkiego, ciekawe
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@karczochh wszystko co chciałem w tamtym wpisie zawrzeć jest słabym przykładem, czy skrótem myślowym.

Bardziej chodziło mi o to, że ludzie nie wiedzą nic, nie interesują się niczym. Jak wcześniej wielu Mirków zaznaczylo, nie chodzi o to żeby wiedzieć wszystko, ale interesować się czymkolwiek i wiedzieć minimum co się dzieje wokół nas :(
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Ja rozumiem RPA bo to jednak ciekawy temat i w liceum (przynajmniej za moich czasów) lekturą było jądro ciemności
@CoolCake:

A co ma wspolnego Jadro ciemnosci z RPA?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@L722 Właśnie chodziło mi o to, że nie każdy ma inne zainteresowania.

Przykładowo interesujesz się czymś innym niż ja. Nie szufladkuje bo moje zainteresowania są dość pospolite, ale wiem, że istnieje cos co nie jest związane z obiektem moich zainteresowań i jestem w stanie wysłuchać osobę o innych zainteresowaniach wiedząc, że coś takiego w ogóle istnieje (przynajmniej w większości) i skleić jako taka rozmowę..

Np. kiedyś myślałem, że na YT kanał "matura
  • Odpowiedz
@Soothsayer: No co osiągnął, przeżył swoje życie, znalazł się w czasach jakich znalazł i żyje. A ty? Dasz sobie palce uciąć, że za 20-30 lat IT będzie dochodowe i nic się nie wydarzy co by zburzyło porządek świata?

  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ludzik xD sam od siebie mogę powiedzieć, że żałuję. Żałuję, że nie przykladalem się tak do nauki historii, niemieckiego, wosu, woku, bo wiedziałbym więcej i teraz często czytam i nadrabiam to co było w gimnazjum/liceum :(
  • Odpowiedz
@krolwsi: #!$%@?, 1/3 ludzi trolluje albo im się nie chce przypominać tych informacji. Jeden prowadzący laborki, z którym miałem zajęcia na studiach mawiał: „Wszystko można sobie przypomnieć pod warunkiem, że się kiedyś to wiedziało”. Oczywiście nie jest to do końca prawda, ale coś w tym jest.
  • Odpowiedz
@krolwsi: podobna nitka już kiedyś była.. rozchodziło się o andy warhola xD
protip: nie przejmuj się i wiedz, że ludzie interesują się tym co jest modne i co im mainstream podsunie pod mordę.. wyszukiwanie iinformacji i drążenie o czymkolwiek wiele osób przerasta.
  • Odpowiedz