Wpis z mikrobloga

@FoxX21: Nie mogę się do końca z Tobą zgodzić.
Danka od wielu sezonów miała na celu zdobycie armii a "wyzwalanie" uciśnionych było dla niej samej chyba pretekstem.
Problemem jest to, że pokazanie twarzy kobiety, która ma w sumie #!$%@? na ludzi, chce tylko rządzić i czuć władzę, nastąpiło zbyt szybko. Nie było płynnej ewolucji, tylko nagłe wrzucenie scen, gdzie mówi, że ma w ludzi #!$%@?, a odcinek później ich eksterminacja. To
@diarrhoea: A kto w tym świecie był dobry? Nikt na tym polegało piękno Gry o Tron - nikt nie był ani dobry ani zły, a ostatni sezon to właśnie disneyowy finał i zakończenie, gdzie mamy czarno na białym dobrych i złych.
Może podaj te sceny gdzie miała na zwykłych ludzi #!$%@?? Bo jakoś pamiętam, że jak kogoś zabijała to nie bez powodu: albo za karę, albo za zniewolenie i pomiatanie innymi,
@FoxX21: Sam widzisz, że podałeś te sceny :D
Chciała walczyć z tyranami, sama nim była. Ale ona się uważała za dobrego tyrana, bo się jej tron należy.
Czy byli dobrzy i źli? Kwestia oceny pewnych sytuacji.
@FoxX21: Według mnie - była. Skoro albo jesteś z nią albo śmierć. To widzę tutaj tylko surowość, nie sprawiedliwość.
W czym była "lepsze" od Cercei, Roberta czy nawet swojego ojca?
Cercei ani Robert chociaż nie spalali żywcem niewinnych, bezbronnych ludzi.
@diarrhoea: Śmierć? Tak ale dla wojska czy innych. Kto mądry zostawia ludzi, którzy nie będą po Twojej stronie i będą za Twoimi plecami spiskować czy podburzać lud? To surowe, ale słuszne rozwiązanie pewnych kwestii.
@FoxX21: Nie mówię, że nie jest mądre. Ale ona jednak od takich ludzi chciała świat bronić.
No i cywile w King Landing byli mocno bezbronni. Ona ich jebnęła ogniem, kiedy wojska Cercei już się poddały.
Ci ludzie już nie stanowili żadnej "tarczy".
@diarrhoea tych ostatnich odcinków bym nie oceniał i ataku na KL bo całość jest bardzo dziwna, okrojona i niejasna. Bez książek, z debilami jako scenarzyści trudno cokolwiek powiedzieć, bo 3/4 bohaterów nie było sobą w 8 sezonie
@FoxX21: Według mnie - jest szansa, że Danka była tak planowana przez Martina. Ma jej #!$%@?ć, ma być krwawa. Tylko ten sezon to bardzo skaleczył. Nagle DEJ MNIE KORONE SNOŁ, mordowanie ludzi. Nie tak się buduje postaci.
@FoxX21: Była tylko ambitna. To dobro dla niewolników i dzieci to była taka "maska", że ma dobre serduszko, albo z nudów.
Prawdziwą wyrachowaną twarz pokazała na przykład wobec brata, wobec kupca w Qarth ("Dej mie statki, należą mi się, albo wezmę co moje"), wobec kupca któremu nie zapłaciła za nieskalanych, wobec arystokratów w wyzwolonym mieście w Essos ( przychodzi młody mieszkaniec i pyta "wtf czemu mi ukrzyżowałaś starego, on walczył z
@maminternetnapegasusie Brat? Ten brat co sprzedał ją za samą obietnicę armii? Ten brat co pozwolił ją gwałcić i traktować jak zbiornik na spermę? Chyba nikt by nie miał litości dla takiego brata.
Nie mówię że była dobra ale nie zasługuje na takie upodlenie jej postaci i zmieszanie z błotem jakie miało miejsce w 8 sezonie.