Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 152
@Choir: chciałbym mieć tyle odwagi co Ty, ja jakoś nie potrafiłbym się wyprowadzić z Polski, chcę tu mieszkać, głosuję zawsze na coś poza PIS/PO ale i tak ludzie w nich brną. Jak ma być dobrze w tym kraju, przecież jeszcze młodsi ludzie którzy powinni się interesować tym co będzie mają wybory w dupie. To przykry poniedzialek i to nie dlatego, że ktoś wygrał a ktoś przegrał tylko dlatego, że ludzie w
chciałbym mieć tyle odwagi co Ty


@bertexon: albo teraz zbierzesz odwagę żeby #!$%@?ć albo za 20 lat żeby przerzucić sznur przez gałąź ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Lepiej już nie będzie: koniunktura siądzie, z nią budżet, a z nim wszystkie możliwe instytucje. Tu się nie ma co zastanawiać, jest pozamiatane. NAWET gdyby na jesieni jakakolwiek sensowna partia zdobyła parlamentarną większość, sprzątnięcie tylko obecnego burdelu zajmie minimum dekadę. A
znowu znajomi sie beda pytac co sie tam #!$%@? i trzeba bedzie sie wstydzic za swoj kraj :D dzien jak co dzien


@belzedup2: 1000 lat historii, a Ty się wstydzisz za Polskę, bo jakieś miernoty wygrały wybory do PE?
@Halbr: wstydze sie za Polske juz od dawna (ʘʘ) rasistowski katogród, gnojeni nauczyciele i lekarze, brak prawa do aborcji, państwo koscielne, krycie pedofilii, Korwin i publiczne wyrazanie seksistowskich opinii. Cala Europa sie z nas smieje i nikt nie daje #!$%@? o tysiac lat historii. Nie zyjemy w przeszlosci tylko teraz, obudz sie.
Cala Europa sie z nas smieje i nikt nie daje #!$%@? o tysiac lat historii. Nie zyjemy w przeszlosci tylko teraz, obudz sie.


@belzedup2: Masz poważny kompleks wobec zachodu. Martwienie się co Anglik pomyśli xd
@Halbr: Skonczyly sie argumenty i czas na lekki pojazd ( ͡° ͜ʖ ͡°)? Nie martwie sie, bo nie musze i mam to naprawdę w dupie. Po prostu mi przykro jak opowiadam o tym cyrku i wstydzę sie, ze nasz kraj to banda niewydedukowanych debili. Niewazne czy zapyta mnie Anglik, Wegier czy Pakistanczyk, ciagle to samo uczucie.
edit: kompleks wobec zachodu maja Polacy mieszkajacy w Polsce, bo my
@belzedup2 Nie mam argumentów, bo nie prowadzę z Tobą dyskusji. Bawi mnie tylko ta usilna potrzeba równania do oświeconego zachodu. Gdy w rzeczywistości poziom oszołomstwa tam jest niemniejszy, niż u nas. Czego zresztą dowodzą wyniki wyborów.

A Polacy za granicą jak wielu ludzi z Europy środkowej i wschodniej mają kompleksy. Jednym z tego objawów jest rozpływanie się Polonii w drugim, a najdalej trzecim pokoleniu.

Moi znajomi na przykład, oboje Polacy z Polski,
A tacy Żydzi, w ich ocenie naród wybrany, setki czy nawet tysiące lat w diasporze, a zachował swoją tożsamość.


@Halbr: Dlatego że poza tożsamością i tradycją szły jeszcze w parze wartości i know-how, metody które naprawdę działały. Jakie unikalne wartości są w stanie przekazać rodzice z Polski jeśli kraje takie jak Niemcy/Francja/UK opierają się na tych samych fundamentach? Polonia się szybko asymiluje bo nie jest na tyle odrębna kulturowo a sam