Wpis z mikrobloga

@Halbr: Skonczyly sie argumenty i czas na lekki pojazd ( ͡° ͜ʖ ͡°)? Nie martwie sie, bo nie musze i mam to naprawdę w dupie. Po prostu mi przykro jak opowiadam o tym cyrku i wstydzę sie, ze nasz kraj to banda niewydedukowanych debili. Niewazne czy zapyta mnie Anglik, Wegier czy Pakistanczyk, ciagle to samo uczucie.
edit: kompleks wobec zachodu maja Polacy mieszkajacy w Polsce, bo
  • Odpowiedz
  • 0
@belzedup2 Nie mam argumentów, bo nie prowadzę z Tobą dyskusji. Bawi mnie tylko ta usilna potrzeba równania do oświeconego zachodu. Gdy w rzeczywistości poziom oszołomstwa tam jest niemniejszy, niż u nas. Czego zresztą dowodzą wyniki wyborów.

A Polacy za granicą jak wielu ludzi z Europy środkowej i wschodniej mają kompleksy. Jednym z tego objawów jest rozpływanie się Polonii w drugim, a najdalej trzecim pokoleniu.

Moi znajomi na przykład, oboje Polacy z
  • Odpowiedz
A tacy Żydzi, w ich ocenie naród wybrany, setki czy nawet tysiące lat w diasporze, a zachował swoją tożsamość.


@Halbr: Dlatego że poza tożsamością i tradycją szły jeszcze w parze wartości i know-how, metody które naprawdę działały. Jakie unikalne wartości są w stanie przekazać rodzice z Polski jeśli kraje takie jak Niemcy/Francja/UK opierają się na tych samych fundamentach? Polonia się szybko asymiluje bo nie jest na tyle odrębna kulturowo a
  • Odpowiedz