Wpis z mikrobloga

@JeszApokalipsy: ciągłe uczucie "nieprawdziwości" wszystkiego, trochę jakbym był w śnie. dosyć duże problemy z pamięcią, czasami potrafię nie pamiętać większości dnia wczorajszego, wizja tunelowa, problemy z zapamiętywaniem terenu (muszę gdzieś przebywać bardzo często żeby umieć się nawigować), uczucie jakbym zawsze miał "laga" jeżeli chodzi o aktywność fizyczną (np. granie w siatkówkę w moim wykonaniu to tragedia, koordynacja ruchowa strasznie zaburzona)

najbardziej nasilone objawy mam rano, po kilku godzinach jak zajmuje się
@JeszApokalipsy: co ciekawe około rok temu miałem okres w życiu, gdzie na ok. 2 miesiące stan ten był praktycznie niezauważalny. dużo dobrych rzeczy w moim życiu się stały, które wyciągnęły mnie z depresji. ale stan powrócił gdy ponownie pojawiły się problemy w życiu ehh ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@softenik swego czasu miałam tak przez dwa dni po substancji, tyle że z taką intensywnością, że no za cholerę nie mogłabym się przyzwyczaić +depersonalizacja
Na Twoim miejscu zbadalabym to jak najdoglebniej i wyleczyła a na pewno zmniejszyła ryzyko powiększenia się tego, być może robisz sobie na głowie tylko paranoje być może nie - badaj, głowa bywa #!$%@?
@JeszApokalipsy: jestem na 90% pewien że stan ten pojawił się w okresie podstawówki kiedy przeżyłem naprawdę traumatyczne rzeczy (duża przemoc psychiczna w rodzinie oraz dorastanie w skrajnej biedzie), od tamtej pory non stop odczuwam ten stan.

problem w tym że od wielu lat radzę sobie niby psychicznie dobrze z tym wszystkim. wyleczyłem się można powiedzieć na stałe z depresji którą miałem od małego, a stan derealizacji/depersonalizacji nadal się utrzymuje :/

ostatnio
@softenik powiem Ci tak, im dłużej żyję tym więcej dowodów na to że mózg można sobie wypracować, że mózg może wykreować wszystko, że nad mozgi m można panować a kwestia genów jest tylko konsekwencją niepracowania nad sobą a powielaniem schematów zachowań starszych
Że szczerego serca doradzam Ci badaj i wróć głową do życia niezdepersonalizowanego
Najlepiej to z mama zrobcie to się będziecie wspierać