Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki,
Trochę feelsowy, ale z #nadzieja wpis o #bezdomni

Podszedł do mnie mężczyzna na oko 35-40 lat. Okazało się, że jest bezdomny. Mieszkał w #trojmiasto i mial zakwaterowanie z pracy. Przez wypadek (upadł na jakiś gwóźdź) nie mógł kontynuować kariery i skończył bez dachu. Dałem mu kilka zł, wymieniliśmy się numerami (oddał wszystko do lombardu, ale telefonu nie chcieli odkupić) i jutro umówiliśmy się jutro. Zaproszę go na kawę do mcd, bo jutro jest promka za 2zł. Zamierzam najpierw zweryfikować jego wersję wydarzeń i np. sprawdzić czy faktycznie pracował w stajni. Jeżeli pracował to raczej zna nazwy umaszczeń koni i nazwę stadniny w mieście na drugim krańcu Polski.

Jeżeli przejdzie moją "próbę" wiarygodności, to postaram się wesprzeć go. Teraz kilka faktów aby uniknąć zbędnych pytań:
-mieszkał w mopsie czy gdzieśtam, ale panowała tam epidemia wesz i uciekł
-nie pije od grudnia 2017
- dzisiaj prawdopodobnie będzie spał pod gołym niebem, bo przez cały dzień zebrał kilka groszy + moje 9zł i nie starczy na nocleg. Ja mam kawalerkę i obcego człowieka raczej nie wpuszczę.
-ukradli mu torbę z ubraniami. Jest podobnej postury do mnie, więc dam mu jutro kilka starych koszulek, których już nie noszę. Prosił jeszcze o skarpetki
-ma na imię Sławek. Zakładam mu tag #daszradeslawek. Zapraszam do obserwowania

Jeżeli ktoś z #wroclaw lub okolice ma ochote pomóc, to proszę o kontakt na pw. Dla pozostałych założę zbiórkę pieniędzy, może ktoś coś wrzuci.

#bezdomnosc #czujdobrzeczlowiek
  • 11