Wpis z mikrobloga

@Papilon: jaki dokładnie model? Czy wiesz jak było kopane w jakim pomieszczeniu? Na jakich ustawieniach? Na UV? Czy może OC na całego żeby najwiecej wykopac? :) Roznie mozna trafic, jak masz duzo gwarancji przy niej to bierz ale warto tez sie dowiedziec jak była "dbana"
  • Odpowiedz
@magawek: kupowałbym z allegro, więc sprzedawca jest mi w stanie wcisnąć największy kit jaki tylko może, stąd moja podejrzliwość i widmo pytania w niniejszym wątku- 'jak wpływa kopanie kryptowalut na cykl życia karty graficznej'. Muszę prześledzić ten temat + dzięki za pomocne pytania retoryczne (dopiero się rozglądam).
  • Odpowiedz
@Papilon: Powiem ci, że złożyłem w ciągu roku kilka komputerów typowo na kartach które kopały i też na RXach, które były gwałcone wręcz w koparkach. Jak do tej pory nie słyszałem od ludzi, którym to składałem lub doradzałem by mieli problem. Sam mam GTX 1070 quicksilver od MSI, która kopala 8 miesiecy ciagle. Ja jej uzywam już rok i jest git, kupowałem ją jak miała jeszcze 28 miesięcy gwarancji. Najwazniejsze
  • Odpowiedz
OC na całego żeby najwiecej wykopac


@magawek:
I tu już się nie znasz kolego. Karty do kopania się ustawia na najbardziej minimalny pobór mocy, bo ciul że wykopie 15% więcej jak 50% mocy więcej zabiera. No i one chodzą w dużo niższym obciążeniu niż karty w grach po OC.
  • Odpowiedz
@Christophy: no akurat mój miły kolego znam przypadki kiedy nieważna była ilość pobieranej mocy i OC szło wysoko. Druga sprawa wiadomo, że większość kart jest na UV o czym też wspomniałem. Ale pamiętaj, że przy niektóych kartach na UV też da się podnieść taktowania karty, wgrać BIOS karty zmodyfikowany. Więc proszę nie mówić: NIE ZNASZ SIĘ. :)
  • Odpowiedz
@Christophy: Gdybyś pytał gdzie takie przypadki jak OC bez zważania na wysoki pobór mocy, to choćby akademiki, gdzie płacisz jedną stawkę za pobór prądu bez względu na pobór jaki robisz.
  • Odpowiedz
@Christophy: Tak podkręca się na pamięciach zgadzam się. Ale na UV również możesz taktowania podnieść. I nie mówie, że OC nie wymaga podniesienia poboru mocy jesli chcemy wysokich taktowań.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Papilon: kilku się pewnie znajdzie, na telefonie nie mam historii wyszukiwania z łapka i nie wiem którego oglądałem, Jak ci się z zakupem nie spieszy pooglądaj najlepiej kilku różnych typów, te filmy są dość długie zwykle
  • Odpowiedz