Wpis z mikrobloga

Coś mi mówi, że Elon nie przypadkowo wypuścił pierwszą "większą" partię Starlinków na tą orbitę, na którą wypuścił. Orbita ta mniej więcej pokrywa się z obecną granicą światła i cienia, w wyniku czego praktycznie wszędzie, gdzie Starlinki lecą nad półkulą północną to znajdują się nad obszarem zaciemnionym, ale same jeszcze lecą w świetle słonecznym. Skutek jest taki jaki widać. Widać je bardzo dobrze na ciemnym niebie i mnóstwo ludzi poluje na "kosmiczny pociąg". Gdyby SpaceX wystrzeliło te satelity o innej porze, to wówczas satelity przelatywałyby nad nami np. w środku dnia, np. teraz, gdzie nie mielibyśmy szans ich zobaczyć.
Elon wie jak się reklamować niskim kosztem...
#spacex #eksploracjakomosu #kosmos
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Nizax: Jeśli wejdziesz w famous objects i zobaczysz listę a na niej starlink train i napis ‚brak’ na szarym guziku to kliknij w ten guzik brak po czym jeszcze raz ubij apke. Tak opisywali to na androidzie, kolega powyżej tez właśnie uruchomił. Nie mam niestety androida tylko ios i u mnie nieco inaczej się to włącza, ale opcja na pewno jest tylko nie jest oczywiste jak ja uruchomić.
  • Odpowiedz
@Nizax: Prawda, tez się wczoraj naglowilem jak to ustawić u siebie. Apka jest dość dokładna i uzywalem jej od dawna do obserwacji ISS. Uruchomienie śledzenia starlinka wymagało trochę klikania i szukania
  • Odpowiedz
Hej tutaj jest lista skrótów, które pojawiły się do tej pory w tym wpisie i jego komentarzach.

ISS - International Space Station – Międzynarodowa Stacja Kosmiczna – międzynarodowy, zamieszkały satelita, umieszczony na niskiej orbicie okołoziemskiej.
Starlink - SpaceX's world-wide satellite broadband constellation

Jestem botem
  • Odpowiedz
@FishyGuy: @jaccqu: @SomeoneFromPoland: ok udało mi się, musicie dać przycisk "DARMOWY" przy "znane obiekty" obejrzeć reklamę, potem w ustawieniach ustawić znane obiekty i tam na liście znaleźć starlink train i dać opcje "wszystkie przeloty" nastepnie ustawić lokalizację i lista się aktualizuje. o 1.12 będą nad polską. ale trzeba przyznać, że ta aplikacja nie jest user friendly :D
  • Odpowiedz
@pablonzo ohh dzięki :D miałem "widoczny" a nie pomyślałem jest,cz eraz kliknąć żeby mieć wszystkie przeloty. No onie jest user friendly :( dzięki anyway!n
  • Odpowiedz