Wpis z mikrobloga

hej, ponoć jest to jeden z częstszych urazów w ortopedii, więc pozwalam sobie zapytać: jaki jest wasz rekord z użeraniem się ze skręconą kostką?
Dwa miesiące po urazie nadal mam zabetonowaną stopę; ani jej podniesc, ani opuścić. Lekarz dwa tygodnie temu mówił, że po dwóch dniach od wizyty mam porzucić kule, tymczasem nawet z kulami po drobnym spacerku noga robi się jak balon i tyle z chodzenia XD
Nie robił ani rtg, ani usg; co najwyżej popatrzył z pół minuty na nogę.
To jest normalne czy coś mocniej mogłam sobie z%]#]ć?

#medycyna #ortopedia
  • 8
Nie robił ani rtg, ani usg; co najwyżej popatrzył z pół minuty na nogę.


@SVP1: Nie jestem lekarzem, może to normalne, ale wydaje się, że jednak należy wykonać rtg.
@Rafalek-Pedalek: nie No, prawie trzy razy mniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Pejnkiller: mój mózg uroil sobie, że schody się już skończyły, a były jeszcze ze 2-3 do przejścia i spadłam.

Niby RTG miałam na sorze i tam nie wykryto żadnych pęknięć ani złamań. Ale również na tym samym sorze ortopeda mówił, że 3 tygodnie i będzie gitara, więc nie wiem czy ufać XD
@SVP1 miałaś rtg kontrolne?
Jak nic nie było złamane to nie ma siły żebys coś złamała bez kolejnego urazu. Nosiłaś jakąś orteze po urazie?
@Coglin: miałam rtg na sorze.
Lekarz uznał, że gips to duże utrudnienie w zyciu i jeśli mam możliwość przez 2 tygodnie nie ruszać się wcale, to on preferuje zostawić mnie bez gipsu, by smarować nogę różnymi mascmi NLPZ.

Lekarz na wizycie prywatnej zj%^%^ł mnie jak burą sukę, że gdzie mam gips ( ͡° ͜ʖ ͡°) i nakazał nosić ortezę przez kolejne 2-3 tygodnie.

@SVP1 ja na SOR wypisuje zwolnienie jak ktoś o to spyta albo poprosi ( ͡º ͜ʖ͡º)
Przy poważniejszych skreceniach gips jak najbardziej ale tylko na pierwsze 3tyg. Zostaje Ci orteza do ustąpienia objawów teraz. (ortopeda nie jestem, robię spec z medycyny ratunkowej ale tak bym zrobił ;-))