Wpis z mikrobloga

Bąbelkowi należy się 6, co tam matematyka.


@Sefton: co ma do tego matematyka, skoro jak sam później napisałeś w próbie wytłumaczenia "szkoły samodzielnie określają zasady ocen", sam sobie przeczysz.
  • Odpowiedz
@Sefton: Jeśli chodzi o konkursy kuratoryjne na szczeblu wojewódzkim, tym bardziej ogólnopolskie, młodemu należy się 6 jak psu buda.
  • Odpowiedz
@Sefton: jestem nauczycielem i powiem tak: zależy, jakie szkoła przyjęła kryteria. Jest takie coś jak "wewnątrzszkolny system oceniania" i oparty na nim "przedmiotowy system oceniania". Powinien być oparty na zdrowym rozsądku, jak widzimy - nie zawsze jest.

Być może jest w systemie zapis, że do średniej 5,5 włącznie jest piątka, powyżej 5,5 jest szóstka. Całe szczęście u mnie w szkole system jest bardzo liberalny i daje nauczycielowi dużo swobody interpretacji.
  • Odpowiedz
@Sefton
Ja kiedyś byłem 4 w Kangurze w kraju i z czwórki mi zrobili szóstkę z automatu. Dostałem też jakąś nagrodę na apelu dodatkowo od szkoły. I jak to zadziałało?

  • Odpowiedz
@Sefton Rofl chyba ci trochę padło na głowę od tej nagonki na bombelki. Wygrywa konkurs - powinien mieć 6 z automatu, tak było za moich czasów. Nawet jeśli pominąć tę zależność, to według zasad matematyki w takich wypadkach zaokrągla się w górę. Podwójny powód by to było 6. W tym wypadku, to się nazywa złośliwość. Później jak masz w pracy takiego szefa to: #!$%@?, że przyniósł najwiecej kasy do firmy i
  • Odpowiedz
@Lorenzo_von_Matterhorn: macie racje, skupiłem się na średniej a nie na osiągnięciach dzieciaka, statucie czy normalnym podejściu.

Zwyczajnie się przy&€erd@liłem a odzew (negatywny) na mój wpis mnie mega zaskoczył (pozytywnie jak to przeanalizowałem). Zawołałbym innych plusujących przeciwko mnie ale ani nie wiem jak a jakbym już wiedział to z telefonu chyba nie przejdzie.

Co do samej edukacji, to mam nadzieję, że przyjdzie kiedyś ktoś i zaorze tą całą machinę bezużytecznej wiedzy
  • Odpowiedz
@tymczasowy_wykopek: macie racje, skupiłem się na średniej a nie na osiągnięciach dzieciaka, statucie czy normalnym podejściu.

Zwyczajnie się przy&€erd@liłem a odzew (negatywny) na mój wpis mnie mega zaskoczył (pozytywnie jak to przeanalizowałem). Zawołałbym innych plusujących przeciwko mnie ale ani nie wiem jak a jakbym już wiedział to z telefonu chyba nie przejdzie.

Co do samej edukacji, to mam nadzieję, że przyjdzie kiedyś ktoś i zaorze tą całą machinę bezużytecznej wiedzy
  • Odpowiedz
@MajorToJestKajor: macie racje, skupiłem się na średniej a nie na osiągnięciach dzieciaka, statucie czy normalnym podejściu.

Zwyczajnie się przy&€erd@liłem a odzew (negatywny) na mój wpis mnie mega zaskoczył (pozytywnie jak to przeanalizowałem). Zawołałbym innych plusujących przeciwko mnie ale ani nie wiem jak a jakbym już wiedział to z telefonu chyba nie przejdzie.

Co do samej edukacji, to mam nadzieję, że przyjdzie kiedyś ktoś i zaorze tą całą machinę bezużytecznej wiedzy
  • Odpowiedz
@Malka0506: macie racje, skupiłem się na średniej a nie na osiągnięciach dzieciaka, statucie czy normalnym podejściu.

Zwyczajnie się przy&€erd@liłem a odzew (negatywny) na mój wpis mnie mega zaskoczył (pozytywnie jak to przeanalizowałem). Zawołałbym innych plusujących przeciwko mnie ale ani nie wiem jak a jakbym już wiedział to z telefonu chyba nie przejdzie.

Co do samej edukacji, to mam nadzieję, że przyjdzie kiedyś ktoś i zaorze tą całą machinę bezużytecznej wiedzy i durnych
  • Odpowiedz