Wpis z mikrobloga

@Sefton Z tego co pamietam, maksymalna ocena z odpowiedzi i np kartkowek to 5, wiec liczenie sredniej triche bez sensu, osiagniecia z konkursow to material poza program i za to wlasnie jest 6
  • Odpowiedz
@Sefton: Średnia 5.42 świadczy o tym, że miał praktycznie same piątki i szóstki. W szkole praktycznie niemożliwe jest mieć średnią 5.75, gdzie często najwyższą oceną jest 5 (np. za kartkówki).Jak to nie jest zasłużona szóstka to nie wiem co miałoby nią być.
  • Odpowiedz
@Sefton: Swoją drogą założę się, że jakby policzyć jego oceny jako procent maksymalnego wyniku i wyciagnąć średnią to z palcem w uchu miałby tę szóstkę, bo miałby gdzieś średnią z 98%. Tyle z twojej matematyki.
  • Odpowiedz
nie da się dostać 6 z kartkówki/sprawdzianu


@darvd29: Jest to bzdura. Statut jasno określa skalę ocen i procent, jaki należy uzyskać na daną ocenę. W mojej szkole szóstka jest za 100% punktów na sprawdzianie.

Czasy się zmieniły. Obecnie ocena ucznia ma wynikać ze stopnia przyswojenia przez niego treści wynikających z podstawy programowej, a nie za jakieś umiejętności z kosmosu.

https://www.portaloswiatowy.pl/ocenianie-uczniow/jakie-wymagania-na-ocene-celujaca-16351.html
  • Odpowiedz
@Lorenzo_von_Matterhorn: Przy takim podejściu nawet jakby mu średnia wychodziła 2.0 a ma laureta z konusów wojewódzkich/ogólnoposlkich to należy mu się 6. Bardzo często sporo osób biorących udział w konkursach nawet sprawdzianów nie pisze bo szkoda czasu. Tylko nie wiem, czy wystawiła taką ocenę, bo jest głupia, czy dlatego, że i tak jej wkład w przygotowanie do konkursu był zerowy, a ucznia przygotowywał korepetytor.

Niestety sam system szkolny to badziewie promujące
  • Odpowiedz
@Sefton: Szczerze powiedziawszy w szkole średniej miałem podwyższona ocenę za reprezentowanie szkoły w konkursie historycznym i o UE mimo że nie odniosłem żadnego sukcesu. Tutaj dziwi postawa nauczyciela
  • Odpowiedz
@Sefton: Ciekawe jak miał mieć średnią 6,00 jak większość klasówek i sprawdzianów było zapewne oceniane max do 5. W większości szkół 6 na koniec roku nie wynika ze średniej tylko z ponadprzeciętnych osiągnięć ucznia.

Ale tacy jak wy nie wiedzą jak działa dzisiejsza szkoła, ale zawsze się muszą wypowiedzieć.
  • Odpowiedz
@darvd29: Nie, nasza szkoła przestrzega prawa. Inne być może o tym nie wiedzą, bo mają nauczycieli na takim samym poziomie jak ich uczniowie, którzy też nie znają swoich praw.
  • Odpowiedz
@Sefton: O c--j, najlepszy w szkole, top 5 kraju, a ta szkoła zamiast wspierać go wszelkimi środkami to nie potrafi nawet mu załatwić głupiej szóstki, aby się chłopak cieszył i miał dalszą motywację. Miną z 2 lata, będzie się umiał postawić, zauważy, że nie warto było robić nic bo Martynka co jej rodzice korki wykupili też ma piątkę i na kolejne konkursy już nie pojedzie, tylko sobie pogra w Fortnajta
  • Odpowiedz
@Sefton: Wiecie, że to pewnie czysty ból d--y nauczycielki? Jeśli się nie mylę, ojcem tego dziecka i partnerem/mężem tej pani jest Jacek Piekara, polski pisarz fantasy, dość często przedstawiający także swoje dość sprecyzowane poglądy polityczne. Równie dobrze to może być zemsta z zazdrości finansowej, pozycji społecznej czy poglądów politycznych. Po prostu uaktywniła się w nauczycielce pewna cecha małych ludzi.
  • Odpowiedz
na podstawie czego? Szkoły samodzielnie określają zasady ocen. To, że bierze udział w konkursach nic nie zmienia, jeżeli szkoła tego nie przewiduje. A tu jest walka ze średnią a nie złamaniem regulacji.


@Sefton: szkoda, że z tego co pamiętam bardo często nie ma w ogóle możliwości oceny wyższej niż 5 XD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@etutuit: Dają dziecku pewność siebie i motywację. Jakąś formę nagrody za ciężką pracę. A tak dzieciak się stara, wygrywa konkursy, a na koniec dostaje to samo co każda inna Dzesika czy Brajanek. Przykre to.
  • Odpowiedz