Wpis z mikrobloga

Mirki rozterak, zepsuł się #z1compact konieczna wymiana dotyk + wyświetlacz koszt 135 zł. W sumie od długiego czasu noszę się zakupem nowego telefonu.
I pytanie czy to robić?
Miałem kupić #p20pro ale przez aferę z #huawei sobie odpuściłem.
No i teraz zastanawiam się nad #xiaomi #mi9 albo czekaniem na mi 9t pro?
No i jeszcze jednak rozterka odnośnie #xiaomilepsze kupować na allegro za 2k wersję 128 GB czy od chińczyka za trochę ponad 1500?
#firstworldproblems
Słodki kotek dla przyciągnięcia uwagi
ElCidX - Mirki rozterak, zepsuł się #z1compact konieczna wymiana dotyk + wyświetlacz ...

źródło: comment_UGOws8Zssun9NRr2slkoGumznvznEmox.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
Kupno z allegro za taką samą kasę jak w sklepie to najgorsze wyjście z możliwych, już lepiej od chińczyka + płatność przez pay pal. Chociaż najlepiej się trochę wysilić poczekać parę dni i kupić w oficjalnej dystrubcji. Już coraz lepiej z dostępnością jak się postarasz to dostaniesz.
  • Odpowiedz
  • 1
Sklepy typu media markt, media expert, euro agd, x kom, mi home oczywiście również. Na allegro nie wiadomo co trafisz lepiej nie ryzykować przy cenie 2tyś.

Spojrzałem teraz na allegro i np bestcena ma mi9 za 2k ale to g---o sklep. Zaufaj mi nie bier z allegro chyba że lubisz niespodzianki :)
  • Odpowiedz
  • 1
@Grooveer Problemem jest gwarancja, brak faktury, produkt nie znajomego pochodzenia co ma szczególne znaczenie w przypadku marki xiaomi.

Zerknąłem specjalnie dla upewnienia na gwarancję bestceny - 12 miesięcy czyli jest to ich gwarancja a nie oficjalna. Bestcena jest spoko dopóki oferuje konkurencyjną cenę i komuś nie zależy na gwarancji.
  • Odpowiedz
@ElCidX: nie warto bawić się w sklepy typu bestcena... Kupiłem 3 miesiące temu max'a 3 z allegro od "sklepu" mi-telpl. Teraz przy sprzedaży potrzebowałem jeszcze raz dostać jakiś dowód zakupu od nich. Na maile nie odpisują, po dodzwonieniu się na infolinię dowiedziałem się, że nie wydają jeszcze raz ponieważ nigdzie ich nie mają. W dodatku gwarancja jest "imienna" a nie na telefon ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ElCidX: a o zwrocie do 14 dni po zakupię można zapomnieć. W moim przypadku sprzedający znikną na 3 tyg ( ͡° ͜ʖ ͡°) a allegro ma gdzieś i mówi że nie może nic zrobić. Nie warto ryzykować, a później ewentualnie się męczyć.
  • Odpowiedz
@ElCidX jeżeli zamierzasz kupować Xiaomi w Polsce to tylko i wyłącznie z oficjalnej dystrybucji.
Ja ostatnio kupowałem np mi9 wersję lavender 4/64 na mi-store.pl

Jeżeli chcesz zaoszczędzić kilka stów np na mi9 to kupujesz w chinach np na bangood lub gearbest i koniecznie płacisz PayPalem bo wtedy masz gwarancję pół roku która daje Ci PayPal. Kiedyś z niej korzystałem i zwrócili mi nawet koszty odesłania telefonu.
Cene dodatkowo możesz zbić lepszym
  • Odpowiedz
@ElCidX: Kupuj tylko z mi home, czarne 6/64 sa jeszcze dostepne, wyglada lepiej niz na zdjeciu sam mam czarna 6/128 i jest swietna. Chcialem tez kupic z bestceny albo allegro, ale w koncu udalo mi sie kupic z mi home, przynajmniej nie bede sie martwil gdy cos sie zepsuje, noi 24 msc gwarancji a nie jak na bestcenie 12
  • Odpowiedz