Wpis z mikrobloga

Kierowcy różnych marek mają różne opinie, ale jakoś nie widziałem nic o toyociarzach, a to bardzo ciekawe przypadki. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Rozmowa z typowym toyociarzem:
- Toyota lepsza
- ALE JEST BEZAWARYJNA!!!!
- Japońska technologia
- Mi to klocki na 300 kkm starczają
- Olej raz na 3 lata wystarczy zmieniać, one są BEZAWARYJNE
- Dolewać olej? Nie bierze oleju, a jak bierze to wystarczy w rzepak wjechać i sama sobie zrobi
- BEZAWARYJNA, POWTARZAM BEZAWARYJNA
- to co że, 20 000 droższa, ale jest BEZAWARYJNA to co bym na naprawy wydawał to mi się w 3 lata zwróci
- No fajna ta twoja skoda, ale moja Toyota...
- Sprawdź test, toyota jest BEZAWARYJNA
- Od 89 nic nie musiałem robić
- To nic że ma już 300 000 zrobione, przejedzie jeszcze trzy razy tyle, dopiero się dociera, a to dlatego że jest...
- BEZAWARYJNA, POWTARZAM BEZAWARYJNA, TYLKO TANKOWAĆ I JEŹDZIĆ

#toyota #motoryzacja #takaprawda #heheszki
CichyBob - Kierowcy różnych marek mają różne opinie, ale jakoś nie widziałem nic o to...

źródło: comment_6r4mwzr6BTAFmvZg7BvP0im52kWoHBcj.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@CichyBob: potwierdzam, mój teść to toyociarz ma obecnie dwie. Mimo, że w poprzedniej zatarł silnik, a jeszcze inna sypie się jak linkiewicz xD

Ale te dwie nowe to się nie psują (bo są nowe xD)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@camaro98: przekaż to taksiarzom w hybrydach, bo zapomnieli 300k temu że to słabe auta xD

@CichyBob: z olejem to akurat nie do końca że nie biorą, ale ponoć silniki słyszałem że są bezawaryjne w większości ( )
  • Odpowiedz
@Issac: powiedz to mojej sąsiadce co jej się yaris spalił 4 lata temu XD, kumpla starszy ma corolle z '18 i już była w serwisie bo coś się z elektryką #!$%@?ło wiec ta good kłaliti, już pominę wykonania tego auta i jakości plastików bo mi się niedobrze robi jak o tym myślę
  • Odpowiedz
@CichyBob każde auto bywa awaryjne a stereotypy to takie Urban legend . Sam jestem od niedawna posiadaczem corolli i mogę porównać do Volvo V50 i skody Octavii. Skoda 1.9 TDI 90 koni, super traktor wół roboczy. To przy corolli jak wóz drabiniasty. No i rocznik też swoje robi. Volviak 1.6 D2 auto fajne ale też stare bo 2010 i pomimo przebiegu 160000 co niby na diesla niedużo to jednak spasowanie i
  • Odpowiedz
@CichyBob: Pewnie rozmowy tak wyglądają bo bezawaryjność (i niskie spalanie w przypadku hybryd) to jedyne co można powiedzieć pozytywnego o Toyotach :p Przynajmniej opróćz GT86 i Supry.

@xan-kreigor: Do hondziarzy zapomniałeś dopisać "mniej niż litr oleju na 1000km to wcale nie jest tak dużo, nie przesadzaj" :p
  • Odpowiedz
@CichyBob: bo generalnie toyoty się nie psują tylko zużywają :)
Akurat starsi ludzie mają rację, toyota do lat 2000 robiła mechanicznie proste i niezawodne auta, w porównaniu do europejskich konkurentów.
Acha, no i 20-letnia Corolka czy Civic ma miękkie obicie deski rozdzielczej i drzwi. Dopiero później europejczycy zaczęli na to zwracać uwagę kiedy to japońce z kolei przeszli na twardy jak skała plastik XD
  • Odpowiedz
Do hondziarzy zapomniałeś dopisać "mniej niż litr oleju na 1000km to wcale nie jest tak dużo, nie przesadzaj" :p


@desf: akurat mam honde od 4 lat. Co do oleju to Zawsze kupuje 5L motula, przy wymianie wchodzi 4,3L i te 700ml zawsze starcza na dolewki, zwykle zostaje. Olej zmieniam co 10k :)

Zrobiłem już tak z 120k km
  • Odpowiedz