Wpis z mikrobloga

Czy jest możliwość utworzenia Onedrive'a, Sharepoint'a lub OneNote'a nie przypisanego do danego użytkownika?

Mianowicie problem wygląda tak jeśli pracownik utworzy np. Sharepointa i będą tam przykładowo przechowaywane pliki szkoleniowe, wraz z jego odejściem jest kasowane konto Microsoft co skutkuje zniknięciem przez niego stworzonego Sharepointa wraz z plikami.

Jest jakieś obejście tego typu sytuacji ?
#sharepoint #office #microsoftoffice #onedrive #onenote #pracbaza #it
  • 19
  • Odpowiedz
@Jamroo: Grupa Office 365 albo po prostu Teams? Usunięcie użytkwonika nie powoduje usunięcia danych btw, przynajmniej nie od razu. Skrzynka i OneDrive zostają przynajmniej miesiąc jeszcze.
  • Odpowiedz
Mianowicie problem wygląda tak jeśli pracownik utworzy np. Sharepointa i będą tam przykładowo przechowaywane pliki szkoleniowe, wraz z jego odejściem jest kasowane konto Microsoft co skutkuje zniknięciem przez niego stworzonego Sharepointa wraz z plikami.


@Jamroo: Jak jest z OneDrivem nie wiem, ale witryna SharePointowa nie znika. Jeśli masz admina na farmę/tenanta możesz ustawić kogo innego jako admina/ownera na tej witrynie.
  • Odpowiedz
@Jamroo: Najprościej robić kopie plików przed skasowaniem( ͡° ͜ʖ ͡°)
nie wiem jak przy onedrive, ale u nas przy #nextcloud robimy tak, że jako admin udostępniam katalog szkolenia i każdy kto musi dodaje tam plik. nawet jak go skasuje (usera) to plik pozostanie.
  • Odpowiedz
@Koliat: Microsoft Team bardzo ciekawa opcja, Używasz może tej usługi ?

@Szab: Jednak gdy nie masz admina wszystko przepada ¯\_(ツ)_/¯

@BSidesWarsaw: Kopie plików są na bieżaco robione( ͡º ͜ʖ͡º)
Jednak chcemy uniknąć przypadku gdy jest jeden admin który wrzuca materiały, nagle zostaje zwolniony i usunięty i wraz znim wszystkie materiały. Zapewne najłatwiej by było dać paru osobom admina, jednak szukam jakiegoś
  • Odpowiedz
@Jamroo: Nie dawajcie mu admina ;) Można dla takiej osoby stworzyć witrynę, dać jej Full Control, ale zostawić kogoś innego w roli Site Collection Admina.
  • Odpowiedz
@Jamroo: Ja, jak i jakieś 180 milionów osób na świecie. ;-)

@BSidesWarsaw: OneDrive i Sharepoint automatycznie backupują dane - po usunięciu użytkownika jest czas zeby przyłączyć jego onedrive'a innej osobie jeśli ma mieć dostęp do plików.
  • Odpowiedz
@Koliat: Admina do Office 365 nie mam, przykładowo gdy chce założyć Zespół w Microsoft Team wyświetla mi się informacja "You're missing out! Ask your admin to enable Microsoft Teams" i tym podobne. Jednak myślę że jak założe sharepointa to moge nadawać użytkownikom funkcję admina, a wrazie czego będzie trzeba składać ticket do głownego admina o przywrócenie dysku gdy użytkownika usuną
  • Odpowiedz
@Jamroo: ale że w firmie tam nie macie człowieka od tego? Główny admin powinien u Was mieć kompetencje żeby to wyjaśnić ;) Jako właściciel site'a masz prawo zarządzać dostępem innych osób, nadawać im uprawnienia do bibliotek, list itp.. a governanance użytkownikiem to co innego i cisnijcie global admina zeby to włączył - Teamsy i inne dobroci które w O365 są, przecież już za to płacicie tak czy inaczej :-)
  • Odpowiedz
@Koliat: Gdzieś na pewno siedzi, zaraz chłop będzie ciśnięty o dostępy do tych aplikacji, bo wydaję się że MTeams to jest to czego szukałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Jamroo ewentualnie jeśli chodzi tylko o jedno konto, to możecie utworzyć jakieś wspólne typu: spAdminNazwaBiblioteki i to konto nigdy nie będzie usunięte, będzie używane np tylko przez adminów i wtedy jak admin odejdzie to konto zostanie
  • Odpowiedz