Wpis z mikrobloga

Siema, zakupiłem sobie licencję Vegas Pro 15 i mam pewną wątpliwość. Czy jako użytkownik prywatny (kupiłem go do domu), mogę tworzyć filmy komercyjne? Tzn. korzystając z tego, że już mam ten soft to czy mogę tworzyć filmy np. dla pracodawcy?

Zadałem to pytanie do supportu ale nie mam jeszcze odpowiedzi. Pytam dlatego, że nie bardzo rozumiem znaczenie 'content' w zapisie licencyjnym:

5.2 Contents
a) In principle, the Contents - with the exception of Live Sets - may only be used for non-commercial purposes. This also applies to music, video or photo data as well as the corresponding templates acquired through or by means of MAGIX Products.

Pozdro

#vegaspro #sonyvegas #vegas #filmowanie
  • 5
@KrakenFromKrakenowo: To też postanowiłem zapytać, licencja nie rozróżnia użycia domowego / komercyjnego poza przytoczonym podpunktem, który zresztą rozumiem jako zawartość dostarczona / stworzona przez MAGIX a nie przy pomocy programu.

EDIT: poza tym bez sensu byłoby kupować wersję pro do użytku domowego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kj5: nie ukrywam, że takiej odpowiedzi oczekiwałem. Mimo to, poczekam na odpowiedź supprtu (jeśli się pojawi). Jeśli jesteście zainteresowani to mogę ją później opublikować.