Wpis z mikrobloga

#leasing #dzialalnoscgospodarcza #jdg #banki Czy ktos z szanownych mireczkow posiadajacych auto w leasing moglby mi polecic bezproblemowy bank? Mam propozycje wstepne z Milenium mLeasing Getinu i EFL. Chce zrobic wplate 25% i wykup chyba 1% 3lata zeby raty i koszta leasingu byly jak najkorzystniejsze
  • 19
  • Odpowiedz
@l-_-l: Jeśli możesz powiedz,dużo załatwiania formalności ? Ile tak faktycznie trzeba wpłacić ,jakie raty i jak długo oraz ile wykupu .Może być na jakimś przykładzie jak to wygląda .
  • Odpowiedz
  • 0
@126technics
@siej Warszawa, wpłata 25% minus to, co wpłaciłem jako zaliczkę. Kontakt póki co w porządku (umowa podpisana, ale samochód ciągle w produkcji). 35 rat, wykup 1%, rejestracja 350 zł netto, własne ubezpieczenie 300 netto w pierwszym roku, 100 w kolejnych latach.

Ofertę na 105 dostałem jako drugą od nich, więc warto pisać lub wziąć na przeczekanie.
  • Odpowiedz
@siej: Jak chcesz zrobić tak żeby rata i koszty leasingu były jak najmniejsze to rozważ wynajem długoterminowy zamiast tradycyjnego leasingu. Auto zawsze możesz wykupić po kontrakcie aczkolwiek rzadko to się opłaca. Sprawdź sobie Arval- na ten moment mają najlepsze oferty dla MŚP.
  • Odpowiedz
@schwung: ale kolega @siej: najprawdopodobniej nie chce najmniejszej raty tylko całościowo najkorzystniejszy leasing - tak, aby auto kosztowało go po 3 latach jak najmniej (i miał je "gratis" w cenie, a nie zwracał do leasingodawcy). Przy dobrych wiatrach i w całkowitym uproszczeniu odlicza przez 3 lata ok. 25% wartości, a sprzedaje auto za 50% = jeździ za 25% jego wartości przez 3 lata nowym autem. Nie wiem, czy
  • Odpowiedz
@Blackall: Rozumiem i uważam, że oferty Full service leasing dadzą w tym przypadku najlepszy efekt. Obecnie stawki w firmach CFM są niskie jak nigdy dotąd. A np. te niskie raty VW są beznadziejnie wysokie. Za sam leasing np. Superba przy 0% wpłaty własnej, 36 msc, 20kkm rocznie chcą 1693zł, podczas gdy w Arvalu na te same warunki, taki sam samochód kosztuje 1567zł i w tym jest serwis, ubezpiczenie, opony, samochód
schwung - @Blackall: Rozumiem i uważam, że oferty Full service leasing dadzą w tym pr...

źródło: comment_ow1ckA1HX0u2AjG1w5iREizOrWbKrwhY.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@schwung: Gdzie w arvalu jest informacja o % wpłaty własnej ? I gdzie jest haczyk ?? Bo te warunki są mocno ponaciągane jeśli to jest 0% wpłaty własnej + ubezpieczenie itp.
  • Odpowiedz
@Rare_Soul: A czym się różni leasing z wysokim wykupem od wynajmu? To są praktycznie wymienne pojęcia obecnie. Umowę zawierasz na finansowanie (ma formę leasingu) i obsługę serwisową (cała reszta). Płacisz praktycznie tylko koszt utraty wartości samochodu, na koniec możesz go wykupić po cenie rynkowej - tylko nie wiem po co ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ta oferta przebija opłacalnością każdy normalny leasing, chyba że kogoś interesuje wykup
  • Odpowiedz
@Blackall: Mercedes. Nie kupuje nowego, 2,5 latek na końcówce przedłużonej gwarancji (marzec 2020), Ale tak o to chodzi tyle że po jeszcze początkowej stracie wartości, ale podejrzewam, że auto zostanie dłużej bo potem nie będzie zbytnio traciło na wartości bo to raczej kategoria cukiereczka niż woła roboczego. Tyle, że 1 leasing więc głupieję przy tych tabelach opłat itd.

@l-_-l: Podrzuciłbyś mi namiary na agenta? Chociaz podobno w PKO
  • Odpowiedz
@siej: Limit kilometrów ustala się indywidualnie, a za niedojechane km zwracają kasę określoną w umowie.

Wykup w wynajmie jest nieopłacalny - to prawda, bo co to za interes wykupować po cenie rynkowej. Na ogół bierze się po prostu kolejne auto. Natomiast w normalnym leasingu wykup jest niski kosztem zdecydowanie wyższych rat w czasie umowy. Koniec końców wychodzi na to samo. Liczyłem to już kilkukrotnie i zawsze najem ma jedną przewagę
  • Odpowiedz
@piwakk ajjj za rzadko tu zaglądam :(
@siej jezeli chcesz to podeślij na priv nr nip, adres mailowy, parametry takie jak cena pojazdu, bo w sumie resztę napisałeś to wyliczę coś fajnego :)
  • Odpowiedz