Wpis z mikrobloga

@majkkali: Bo człowiek uzależniony od alkoholu ma dwa wyjścia. Albo abstynencja, albo mniej lub bardziej rychły zgon z powodu alkoholizmu. Opcji jest kilka, ale najczęściej wątroba, trzustka, serce lub, co bardzo prawdopodobne - samobój. Dwóch moich znajomych tak umarło (skoczek i wieszak). Trzeci zmarł przez sen będąc w ciągu, wszystko mu się w środku popsuło. Czwarty ledwo wyszedł z życiem z ostrego zapalenia trzustki. A piątemu już kostucha stuka w drzwiczki
@oink_oink I am sober
Wybierasz sobie czego rezygnujesz, rano daje ci notyfikacje/pytanie żebyś potwierdził świadomie ze dziś nie będziesz pił i wieczorem pytanie, czy dziś piłeś? Wpisujesz swoje nastawienie, problemy, to co zauważasz w sobie jakie zmiany itp
@gikeryooo: Dziękować gike-ryju ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak jakby odkąd zacząłem śledzić ten tag, zacząłem też czytać Twoje posty. Robisz dobrą robotę. Mam nadzieję, że jakiś Mirek odezwał się do Ciebie na priv po pomoc i że się coś ruszyło. Ja też odpowiadam na dużo mocnych pytań. Trzeba się dzielić swoim doświadczeniem w trzeźwieniu, ale Ty doskonale o tym wiesz ( ͡~ ͜ʖ ͡°