Wpis z mikrobloga

Wyniki gigaankiety z krótkim komentarzem do każdego pytania. Wszystkie uwagi przeczytałam i za wszystkie dziękuję. Do propozycji odniosę się po wyborze tematyki przygody, niektóre pomysły mogą po prostu nie mieć zastosowania w przygodzie (mimo że są naprawdę interesujące panie L) Zapraszam do indywidualnej analizy.

-------------------------------------------------

1) Niektóre odpowiedzi były mocno subiektywne, bo ciężko nazwać kogoś, kto w ciągu całej przygody przygotował 17 wpisów RP i określił swoje zaangażowanie jako "przeciętne". Niemniej odsetek mało aktywnych graczy jest znacznie mniejszy niż w poprzednich przygodach, a powody takiej sytuacji właściwie wszyscy rozumieją

2) Na ocenę na pewno miało wpływ nagłe zakończenie (pytanie w jakim stopniu oczekiwane przez graczy), ale ocenę odbieram tak, że z zakończonej przygody wyniesiemy w przyszłość więcej lepszych motywów, niż tych gorszych.

-------------------------------------------------
#lacunafabularnienewbristol #lacunafabularnieczarnolisto
Pobierz lacuna - Wyniki gigaankiety z krótkim komentarzem do każdego pytania. Wszystkie uwagi...
źródło: comment_GLD8Qcr1x4WHTPlYYqnhK6msPocQODKl.jpg
  • 17
3) Wychodzenie poza narzucone przez przygodę ramy było tym, co podobało się Wam najbardziej. Żeby przygoda była przeprowadzana sprawnie, będę musiała wprowadzać kompromisy. Na pewno natomiast nie powrócimy do sztywnych "kwartalnych" decyzji i jednocześnie postaram się uniknąć sytuacji z Krucjat, w których chorąży czuli zbyt mały wpływ na swoje losy. Mamy sporo czasu na znalezienie nowego rozwiązania

4) Ekonomia była przerośnięta, niejasna i to ona była tematem wielu pytań. Dodatkowo kilka osób
Pobierz lacuna - 3) Wychodzenie poza narzucone przez przygodę ramy było tym, co podobało się ...
źródło: comment_EAxQOyg5KXb6TDPTIaANzflnelAoBz7h.jpg
5) Każdy miał własne oczekiwania co do długości przygody (w ankiecie sprzed miesiąca większość głosów chciała gry powyżej 2 miesięcy) ale niezależnie czy się zgadzacie z tą opinią czy nie, ze względu na mniejszą ilość mojego czasu, rozbudowanie wątków pobocznych gry i zmechanizowanie wielu jej aspektów gra mogła stracić na płynności.

6) Bardzo cieszy mnie wynik odpowiedzi na to pytanie, bo nie tylko zbliża do siebie graczy, ale i ściąga ze mnie
Pobierz lacuna - 5) Każdy miał własne oczekiwania co do długości przygody (w ankiecie sprzed ...
źródło: comment_VtSOusBvi8HsZkl4QmyZg6IxJxMcmR4R.jpg
7) Nie wyobrażam sobie tej przygody bez pracy, jaką wykonywali Bankierzy (oraz ich pomocnicy) w tej przygodzie. Jeżeli odstawimy na chwilę ocenę całej ekonomii w grze, to wniosek jaki wypływa z przygody jest taki, że nie powinnam stronić od pomocy graczy, którzy chcą mi pomóc np. przy Karcie Postaci. Postaram się również dopilnować, by Karta nie była już więcej tak rozrośnięta jak w Wielkich Odkryciach.

8) Nie byłoby pieniędzy bez Bankierów, kropka.
Pobierz lacuna - 7) Nie wyobrażam sobie tej przygody bez pracy, jaką wykonywali Bankierzy (or...
źródło: comment_qSjOAqRU5Qw8wzC2PUbpTLcCbCai5xNA.jpg
9) Bankierzy byli wolontariuszami i nie wyobrażałam sobie prosić ich o pomoc bez jakiegokolwiek wynagrodzenia czy to w naturze, czy w benefitach. Jeżeli Gracze-Pomocnicy mieliby nie być wynagradzani w przygodach, możemy zrobić dla nich zrzutkę po zakończeniu przygody w ramach podziękowania za poświęcony czas.

10) Pytanie na uspokojenie mojego sumienia. OCZYWIŚCIE ŻE JEST POTRZEBNY. Może jedynie usuniemy najcięższą ranę, żeby uniknąć wykluczenia z gry na dłuższy czas. Kule/strzały mogą być teraz śmiertelniejsze.
Pobierz lacuna - 9) Bankierzy byli wolontariuszami i nie wyobrażałam sobie prosić ich o pomoc...
źródło: comment_UPnKPf3eoYCKn9Pti47d0nNW2nkzcFt5.jpg
13) Średnia 3.98, wyszło lepiej niż się spodziewałam, tym bardziej że ten okres nie jest szczególnie popularny w popkulturze.

14) Średnia 3.84, kilka osób zaznaczyło, że obniżyło ocenę za zakończenie, dwie zaznaczyły, że podwyższają aby nie zniechęcić mnie do następnych przygód. I tak lepsza średnia niż miałam na studiach...
Pobierz lacuna - 13) Średnia 3.98, wyszło lepiej niż się spodziewałam, tym bardziej że ten ok...
źródło: comment_clKGNdEqvarKd8GayMhZMLljpJNthtry.jpg
17) Wszystkim nominowanym i pominiętym dziękuję za tworzenie doskonałego klimatu gry, a zwycięzcy gratuluję wygrania głosowania!

18) tag #100ucieczekasbjorna to jeden z tych smaczków, które zapadną w pamięci dłużej niż niejeden wątek postaci. załoga Cytrynowego Slanta z pewnością również zapisze się na kartach historii gry. Za to Onde prawdopodobnie gracze nie powierzą więcej przeprowadzania wyborów.
Pobierz lacuna - 17) Wszystkim nominowanym i pominiętym dziękuję za tworzenie doskonałego kli...
źródło: comment_9SqHgy3myjUarokIWX3XEK4sw7R5k9g2.jpg
@lacuna: W sumie wyniki są takie jak się spodziewałem. Co do ludzi którzy pomagają mistrzowi gry to wiadomo że są potrzebni, ale bawienie się pieniędzmi i obracanie nimi za pomocą bankierów było strasznie zbędne.
Jeśli wygra następna historia fantasy to mam nadzieje że będzie tam dodane jakieś podłoże na fabułach które już istnieją jak LOTR/wow czy coś podobnego. (no albo chociaż dane to pod głosowanie, by człowiek mógł sobie wyobrazić jakby
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@lacuna: system ran uważam za dobry, za wyjątkiem tego że ciężkie rany można zdobyć na 1-3 kwartały. Jeżeli komuś trafią się 3 na początku gry, to w wikingach nie zrobiłby absolutnie nic, a tutaj byłby udział tylko w połowie gry (patrz: Rik).
Uważam że ciężka rana trwająca jeden kwartał jest już dużą konsekwencją dla gracza, nie ma sensu tego przeciągnąć
@Gregua: Przed rozprawą czytałem o wszystkim i ogarniałem już wstępnie jaki może być wyrok, ale finalnie decydowałem w trakcie, na bazie tego co mówili inni gracze. Przed drugim procesem zrobiłem też wcześniej wywiad środowiskowy i miałem jakieś tam już minimalne pojęcie co i jak. Strasznie żałuję tego drugiego procesu, bo mi się nie podobał i jest mi wstyd za to jaki był, ale niestety zbyt dużo skomplikowanych spraw do rozwiązania w