Wpis z mikrobloga

zaciekawił mnie ostatni filmik ketokocura o owocach, a dokładniej chodzi o tabelkę https://youtu.be/vKtMHd_fgQU?t=261
pierw pomyślałem sobie, że cwaniak porównuje jabłko z brokułem - najlepszym, najzdrowszym warzywem ever na ziemi, wiec wziąłem sprawy w swoje ręce i zestawiłem ze sobą te popularne jabłko (eat an apple a day, keep the doctor away) czy jak to tam się mówi, z pomidorem, ogórkiem i awokado.

tutaj link do moich wypocin w excelu: https://i.gyazo.com/a45063089018f357822b980173888fa2.png
nie jestem jakiś dobry z analityki, po prostu podzieliłem wartości jabłka z wartościami poszczególnych warzyw, zinterpretujcie to sobie jak chcecie, kolor zielony i czerwony mówi za siebie. ( w 100g danego produktu)

mówią, że dieta która wyklucza owoce jest niebezpieczna, bo nie dostarczamy tylu witamin blablablabla, a okazało się, że 1 awokado ma ok 5-6 razy więcej witamin co przeciętne jabłko ( mowa tutaj w 100g)

dlaczego tym się tak zainteresowałem? bo przed ketozą potrafiłem kilogramami wcinać owoce ( winogrona, banany, jablka itp) bo w końcu to witaminy, teraz na ketozie nie jem prawie ich wcale (jedynie jak mam ochotę to zjem jablko/banana przed treningiem itp.) i się okazało, że witamin mi nie brakuje, a jest ich kilka razy więcej co kiedys, lol.. xd

czy może być coś zdrowszego od awokado??

wszystkie dane wzialem z : http://www.odzywianie.info.pl/przydatne-informacje/artykuly/art,jablka-kalorie-wartosci-odzywcze-i-ciekawostki.html

#keto
  • 8
  • Odpowiedz
czy może być coś zdrowszego od awokado??


@themate0: Orzechy włoskie chyba wygrywają z awokado w minerałach na 100 gramów. Ale z witaminami przegrywają. Musiałbyś porównać, ale myślę, że remis by wyszedł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dietyloamoniowy: ogólnie to porównałem na oko większość owoców i warzyw i póki co żaden owoc jeszcze nie przebił warzywa w tej tabeli, myślę że dużo nie tracimy (my ketogenicy) na porzuceniu owoców, a nawet na dobre to nam wyszło. Nie rozumiem teraz dlaczego owoce są wrzucane do jednego worka razem z warzywami, jak to na każde 100g dobrego warzywa trzeba 500g owoców jeść :D ile to cukru trzeba wpieprzyć żeby tyle
  • Odpowiedz
Nie rozumiem teraz dlaczego owoce są wrzucane do jednego worka razem z warzywami, jak to na każde 100g dobrego warzywa trzeba 500g owoców jeść :D


@themate0: bo zaden lekarz nie jest na tyle #!$%@? zeby kierowac sie zupelnymi skrajnosciami w kwesti zywienia? dlatego ludzie sa otyli i nie prowadza diet - bo sa to DIETY, ktore sa restrykcyjne, oderwane od rzeczywistosci, niedopasowane do srodowiska(typu #!$%@? nabial gdzie jest trudno dostepny, np.
  • Odpowiedz
czlowieka do slodkiego ciagnac bedzie zawsze i lepiej zeby nakierowac od mlodego na naturalne cukry niz cole i slodycze


@Nadrill: Cukier w owocach i coli, to jest jedno i to samo - za przeproszeniem - gówno, bo z punktu widzenia organizmu niczym się to nie różni. Ten drugi jest po prostu wyekstrahowany, pierwszy w obecności jakichś innych mikroskładników. Puszka coli i taka sama ilość cukru z owoców np. banan ma taki
  • Odpowiedz
@dietyloamoniowy: ten w coli i slodyczach jest w wiekszej dawce i bardziej skondensowany, zeby zjesc np. 100g cukru z owocow to by trzeba #!$%@? siatke jablek czy pomaranczy. i dochodzi do tego blonnik ktory tez wypycha zoladek.
  • Odpowiedz