Wpis z mikrobloga

hej mirki
od poniedziałku mam problem z laptopem firmowym, tzn. nie widzi żadnej sieci wifi :(
internet po kablu chodzi bez problemu. Próbowałem już przywracania systemu, instalowania sterowników i nic nie działa. Czy coś można jeszcze zrobić? Laptop to acer aspire vn7-792g. Po niżej screen z menadżera urządzeń i jak dla mnie to komp wcale nie widzi karty:
#komputery #wifi #naprawalaptopow
źródło: comment_pDkbz99lxscgxV3IlEZtAn9zHPIhfpy1.jpg
  • 29
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@weland: sprawdź ustawienia karty, ja na przykład miałem raz tak, że można było ustawić region albo zakres kanałów i po zmianie ustawień zaczęło znajdować sieć
@weland:
Sprawdz w BIOSie (jeżeli jest opcja) czy jest włączona karta
Jezeli tak możesz też na szybko spróbować jeszcze np. programem Driver Boost (może znajdzie jakieś sterowniki sieciowe)
@weland Mialem ostatnio podobnie. Nawet wymienilem karte wifi na nowa i nic. Poddalem sie kupilem karte na usb. Wyglada jak ten czujnik do myszki bezprzewodowej. Wielkosc minimalna problem rozwiazany. U mnie nie wchodzilo w gre stawianie systemu na nowo.
@weland: Możesz sobie jakiegoś prostego Linuxa odpalić z płytki/pendrive'a i sprawdzić, czy tam zobaczy. Jak nie da rady/nie wykryje karty sieciowej, to pewnie masz uszkodzenie hardwareowe, jak wykryje i będzie śmigać, to pewnie coś z windowsem.