Wpis z mikrobloga

#mieszkania #budownictwo
Czy przy odbiorze mieszkania od dewelopera warto dopłacić za badanie kamerą termowizyjną, czy to raczej bez sensu?
Zaskoczył mnie gość tym pytaniem, mam wrażenie, że szuka jelenia, ale może o czymś nie wiem?
Mieszkanie na 5 piętrze.
  • 5
@nkrnpp oplaca sie, ale nie wiem jak to wygląda w sezonie letnim

przy inwestycji 300k zl okolo 300 zl za kamerę to nie jest koszt, a będziesz mial pewność czy monterom pianki nie brakło i gipsem nie zalepili
@odishewo: Mówił coś o wykryciu wilgoci w ścianach, ale jeśli nawet jest (co świeżo po tynkowaniu dziwne nie będzie), to pewnie wyschnie.
Z góry założyłem, że tam nie grzeją teraz. Ale w sumie przy odbiorach powinni, więc może to nie takie głupie...
@nkrnpp Sciany (narozniki, okna, drzwi) sprawdza sie kamera i wylapuje miejsca, gdzie cieplo ucieka z pomieszczeń. Najlepiej to zrobic w zimie, gdzie delta t czyli roznica temperatur wynosi 20 stopni - wtedy kamery to czuja. W lecie gdzie temp w mieszkaniu nawet jesli podniesiesz do 25 stopni przy 20 na zewnatrz masz tylko 5 stopni roznicy, co podstawowe kamery uzywane w takim sprawdzaniu moga wylapac z duzym bledem i pomiar nie będzie