Wpis z mikrobloga

#iss #ciekawostki #astronomia #zainteresowania #ekonomia #biznes #polityka #kosmos

Pomoże ktoś w kwestii iss?chodzi o same suche fakty, typu badania, budżet za lata wstecz, badanie prowadzone, badania zaplanowane, badania przeprowadzone i zakończone etc

Tylko, żeby wiedza była czystko naukowa, ale dosyć zrozumiała + rozszerzenie dla ciekawych więcej i dopiero tam szczegóły danego badania, zdjęcia, video etc..
Tylko żeby to było jakieś źródło naukowe, a nie popularyzatorów, youtube etc...
Oczywiście najbardziej interesują mnie wyniki badań, opłacalność itd.
Ale chcę też wiedzieć w którym roku dane badanie zostało wykonane, ile trwało.. co miało na celu i taką podstawową wiedzę ogólnie + jak wspomniałem, żeby był klick dla bardziej wnikliwych, gdzie są podane szczegóły naukowe...
Oczywiście w języku Polskim ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 31
@Haqim: No jak opracowanie?To jest jakaś zakazana wiedza?W dobie "e" nawet za papier nie trzeba płacić?

To podaj chociaż jakieś źródło,gdzie mógłym się tego dowiedzieć, bo na wiki nie ma, a ja jestem rządny wiarygodnej wiedzy.

I napisz gdzie i jak mogę sprawdzić czy jest to wiedza oficjalna etc..
@kubik78:
Szanowny Panie,

jeśli Pan myśli, że ktoś za Pana zrobi pracę magisterską/licencjacką, to się Pan grubo myli! Proszę się wziąć do pracy i nie jęczeć, gdyż to powinna być praca wykonana SAMODZIELNIE (oczywiście poparta innymi artykułami bądź pracami naukowymi, ale znalezionymi SAMODZIELNIE). Radzę się wziąć do pracy szybko, gdyż w innym wypadku czarno widzę rezultat Pańskiej "pracy". A już z prośbą o wyłącznie polskie artykuły ukazał Pan ostatecznie, iż nie
@only: 1. "International Space Station Overview". ShuttlePressKit.com. 3 June 1999. Retrieved 17 February 2009.

nie działa link, nie wiem co to za rozszerzenie "htm"

pewnie badania od 99 do 09 były darmowe - na koszt - NA$A :)

2. Otworzył się .pdf ale wszystko po angielsku.

@uczony_intelektualny: Czyli uważa pan, że nie ma wiedzy dla "polaka"
Ale jednoczesnie ten sam "polak" ma w coś wierzyć?
@only: Mówisz o tych co mimowolnie byli skazani na naukę języka rosyjskiego/niemieckiego/francuskiego?czy o czy to pier*lisz bo już się pogubiłem od napływu tej wiedzy z waszych klawiatur( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kubik78:
Szanowny Panie,

nieznajomość języka angielskiego we współczesnym świecie świadczy o tym, iż Pan nie należy do osób inteligentnych, przez co sądzę, że lepiej dla Pana i odbiorców Pańskiej pracy będzie, jeśli Pan zrezygnuje z opracowywania tego tematu. W końcu nie każdy musi mieć wyższe wykształcenie.
A jeśli Pan się zasłania przymusem nauki innego języka w szkole, to lepiej niech Pan to przemilczy, ponieważ gdyby Pan był osobą choć odrobinę pracowitą,
@uczony_intelektualny: Obawiam sie, ze autor watku potrzebuje tych danych do matactwa i udowodnienia swojej tezy, ze ISS nie istnieje. Natarczywy manipulator plaskoziemski, ktory szydzi z dokonan NASA, a nawet calej astronomii.

@kubik78: https://arxiv.org/search/?query=International+Space+Station&searchtype=all&source=header
Zanim zaczniesz manipulowac na swoim kanale danymi z publikacji, wiedz ze istnienie ISS, jak i innych satelitow mozna udowodnic z wlasnego podworka. Zarowno optycznie, jak i radiowo. Chora teze o "hologramach" i odbiciach sygnalu radiowego od kopuly
@rziomber: No nie wie, bo pytam ludzi którzy uparcie twierdzą, że interesują się astronomią, ale jak zapytam np. jaki budżet miała nasa w 2003 r to nikt nie wie, gdy spytam np. jaki budżet był przeznaczony na badania w iss i całą logistykę.. w 2005r, to nikt nie wie, gdy spytam jakie badania na iss były przeprowadzone w 2004r, to nikt nie wie... I tak mógłbym cały stream, wiec czy wy
ale jak zapytam np. jaki budżet miała nasa w 2003 r to nikt nie wie


@kubik78: Pytasz się o encyklopedyczne dane, które znajdziesz w 10 sekund w sieci wpisując "nasa budget 2003", więc nie uda ci się sprowadzić nas do poziomu idiotów. Mogę ci próbować wyjaśnić na przykład przebieg jakichś zjawisk, albo metod badawczych. Coś co wymaga rzetelniejszego wyjaśnienia przez doświadczone osoby. Ale po co pytasz się nas o liczbowe dane
@Rancor: Nie wiem, dziś chciałem tylko sprawdzić jakie badania i za jakie pieniądze są wykonywane na iss, myślałem, że jest to wiedza dostępna dla zwykłego "polaka", bo skoro ktoś powiedział A to niech mówi dalej...to chyba logiczne.A nie pamiętam, żeby ktoś w szkole wymagał ode mnie języka angielskiego, wiec twoje teorie są nie na miejscu,, :)