Wpis z mikrobloga

Odrzucona reklamacja w Peek & Cloppenburg

Mirki,

Peek mi odrzuca reklamacje butów armaniego za ponad 500zł, które śmierdzą tak że nie da się ich nosić pisząc mi w odpowiedzi:

Przebieg ekspertyzy:


1. W zgłoszeniu reklamacyjnym klient podaje: „przykry zapach podczas użytkowania (10 min od założenia)”.

2. W wyniku przeprowadzonej oceny reklamowanego wyrobu stwierdzono:

- Towar wykonany z tworzywa sztucznego o zapachu charakteryzującym ten typ materiału. Obuwie zakupione 11.08.2018 i użytkowane.

Cecha charakterystyczna produktu jaką jest zapach nie ma wpływu na cel

i sposób użytkowania produktu.


Klient mimo podanej przez niego wady użytkował produkt nie uznając tego za wadę istotną. Produkt nie posiada wady fizycznej.


Da się coś z tym zrobić? Jakie warunki na charge back?( ͡° ͜ʖ ͡°)

#reklamacja #obuwie #afera #peekcloppenburg #oszukujo
  • 6
  • Odpowiedz
@Taylor1986 myj stopy. A tak serio jeśli buty są sztuczne to co się dziwisz. Stopa się bardzo poci, but będzie śmierdział.
Trzeba mieć kilka par i dawać dzień odpoczynku by but zdążył wyschnąć, można pakować cedrowe prawidła do środka(raz że but się lepiej ułoży dwa drewno zadziała trochę odkażająco). Dezodorant do stóp, coś bakterio i grzybobójczego do psiknięcia w butach.
Ale przy sztucznych butach jeśli nie mają wywietrzników to i tak skończy
  • Odpowiedz
@Taylor1986 masz fotę tych butów? poza znaczkiem ten armani to chyba straszny syf skoro raz że sztuczne a nie skorzane dwa to jak się zachowały w noszeniu. Ja znów adidasy zacząłem nosić kilka lat temu i z butami od adidasa nike czy asics nigdy nie miałem problemów.
Charge back możesz spróbować ale podejrzewam że sprzedawca się wybroni.
  • Odpowiedz
Taylor1986 masz fotę tych butów? poza znaczkiem ten armani to chyba straszny syf skoro raz że sztuczne a nie skorzane dwa to jak się zachowały w noszeniu. Ja znów adidasy zacząłem nosić kilka lat temu i z butami od adidasa nike czy asics nigdy nie miałem problemów.

Charge back możesz spróbować ale podejrzewam że sprzedawca się wybroni.


@thewickerman88: napisałem do centrali peeka. Zobaczymy
  • Odpowiedz