Wpis z mikrobloga

Odrzucona reklamacja w Peek & Cloppenburg

Mirki,

Peek mi odrzuca reklamacje butów armaniego za ponad 500zł, które śmierdzą tak że nie da się ich nosić pisząc mi w odpowiedzi:

Przebieg ekspertyzy:


1. W zgłoszeniu reklamacyjnym klient podaje: „przykry zapach podczas użytkowania (10 min od założenia)”.

2. W wyniku przeprowadzonej oceny reklamowanego wyrobu stwierdzono:

- Towar wykonany z tworzywa sztucznego o zapachu charakteryzującym ten typ materiału. Obuwie zakupione 11.08.2018 i użytkowane.

Cecha charakterystyczna produktu jaką jest zapach nie ma wpływu na cel

i sposób użytkowania produktu.


Klient mimo podanej przez niego wady użytkował produkt nie uznając tego za wadę istotną. Produkt nie posiada wady fizycznej.


Da się coś z tym zrobić? Jakie warunki na charge back?( ͡° ͜ʖ ͡°)

#reklamacja #obuwie #afera #peekcloppenburg #oszukujo
  • 6
@Taylor1986 myj stopy. A tak serio jeśli buty są sztuczne to co się dziwisz. Stopa się bardzo poci, but będzie śmierdział.
Trzeba mieć kilka par i dawać dzień odpoczynku by but zdążył wyschnąć, można pakować cedrowe prawidła do środka(raz że but się lepiej ułoży dwa drewno zadziała trochę odkażająco). Dezodorant do stóp, coś bakterio i grzybobójczego do psiknięcia w butach.
Ale przy sztucznych butach jeśli nie mają wywietrzników to i tak skończy
@Taylor1986 masz fotę tych butów? poza znaczkiem ten armani to chyba straszny syf skoro raz że sztuczne a nie skorzane dwa to jak się zachowały w noszeniu. Ja znów adidasy zacząłem nosić kilka lat temu i z butami od adidasa nike czy asics nigdy nie miałem problemów.
Charge back możesz spróbować ale podejrzewam że sprzedawca się wybroni.
Taylor1986 masz fotę tych butów? poza znaczkiem ten armani to chyba straszny syf skoro raz że sztuczne a nie skorzane dwa to jak się zachowały w noszeniu. Ja znów adidasy zacząłem nosić kilka lat temu i z butami od adidasa nike czy asics nigdy nie miałem problemów.

Charge back możesz spróbować ale podejrzewam że sprzedawca się wybroni.


@thewickerman88: napisałem do centrali peeka. Zobaczymy