Wpis z mikrobloga

@skurvol_Dominik jak z ceną? Na co kladleś? Ona jest jakaś impregnowana? Jakiś grunt na podłoże poszedł? Też o tym myslalem, ale układanie to podobno dramat, no i miałbym tego sporo do ukladania, jakieś 12m2. Czym fugowane będzie? Choc efekt chyba wynagradza te trudy ( ͡º ͜ʖ͡º)
6m2
Za całość dałem około 300pln - firma z rudy śląskiej
Układanie zajęło mi dokładnie 14h
8h w sobotę
6h wczoraj
Drugiego dnia szło mi zdecydowanie szybciej , docinanie - zwykła szlifierka i tarcza za 12 zeta
Kładłem na pomalowana ścianę wcześniej zagruntowana

Kupiłem gotowy klej w castoramie śmigF2 - poszło 1 wiadro - 60pln - także stres z rozrobieniem kleju mi odpadł - trzyma się mega
Nawet bez fugi efekt jest
@skurvol_Dominik czyli cena taki standard, w granicach 50zł za m2. Jak się zapytałem jakiś czas temu fachowca, ile za ułożenie takiej cegły, to ręce mi opadły, choć wiem, że nie jest to prosta robota. Ogólnie za materiał z robocizna musiałbym liczyć jakieś 3k cebulionów. Jednak może latem pobawię się sam ( ͡º ͜ʖ͡º)
@mmarekkk: Jak zaczynałem budowę domu i miałem problem z fachowcami to sobie tak w glowie powieidziałem: Słuchaj Domino - w budowlance nigdy nie pracowali tytani intelektu - to nie może być trudne - i zacząłem sam robić
I faktycznie trudne nie jest , w dobie Youtuba , castoramy gdzie naprawdę można uzyskać mega rzetelne rady i ogromu narzędzi to calkiem proste
@skurvol_Dominik ja się ogólnie za płytki nie biorę, nie czuję się w tym dobrze. Szpachlować, murować, kręcić regipsy i malować mogę. Jednak kafle to dla mnie jakoś zbyt precyzyjna robota, dlatego zawsze odpuszczalem, bo żeby miało efekt, musi być dobrze zrobione. Choć tutaj akurat nie jest to jakoś bardzo precyzyjna praca, bo i cegła nie jest równa, więc może się pobawię ( ͡º ͜ʖ͡º)