Wpis z mikrobloga

Witam, szukam dobrego roweru, głównie do jeżdzenia do pracy, głównie drogą asfaltową. Jakieś 15km w jedną stronę mam. Budżet około 1500zł. Jaki możecie polecić? Pozdrawiam.
#rower
#pedalarze
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@roben92: B'Twin Rockrider 520, ale jak masz jeszcze te 200 stówki dołożyć to 540. I pamiętaj, zeby od razu po kupnie dać na serwis żeby ci wszystko przejrzeli, zmontowali i dokręcili. Spokojnie rower na kolejne minimum 5 lat przy odpowiednim serwisowaniu i konserwacji.
  • Odpowiedz
@roben92: Serwis około 45 zł w Decathlonie (to są ich rowery). Przy wyregulowaniu w pierwszej kolejności elementy typowo wpływające na bezpieczeństwo: hamulce, pedały, kierownica. Potem support, przerzutki i amortyzacja. Zdarza im się czasem nie dokręcić kilku rzeczy w nowych rowerach.
  • Odpowiedz
@rdq_: Dokładnie. Amorek będzie tylko ciążył. Poza tym w tym budżecie to tzw uginacz.

@Kamokamo: Dużo się zmieniło. Recenzenci na yt od kilku lat dość chwalą markę.

@roben92: Zerknij na kross seto. Może uda Ci się zbić cenę o 15-20% (10-15% dostajesz od ręki), to niewiele dołożysz do budżetu. Odpowiada podanemu zastosowaniu.
  • Odpowiedz
@Kamokamo: Sam dojeżdżam do pracy tyle co @roben92 i jeżdżę MTB z oponami podobnymi do tego Rockridera. Jak mi rower padł i przesiadłem się na starego Granda z oponami 1.75 to zobaczyłem jak bardzo takie opony uprzykrzają życie. Jeszcze co innego podczas weekendowego wypadu, a co innego jak mimo wszystko chcesz dojechać do tej pracy na czas i bez zbędnego wysiłku.
Jeśli op planuje upalać rower po leśnych ścieżkach,
  • Odpowiedz
@rdq_ zależy jakie miasto. Nie wszędzie jest gładki asfalt i ścieżki rowerowe. Ja na swojej codziennej trasie zasuwam góralem, bo inny zwyczajnie się nie nada. A miasto zaznaczam wojewódzkie.
  • Odpowiedz
@Kamokamo: szkoda bo chciałbym kupić coś "naszego" ale też nie z zaślepionymi oczami
@rdq_: więc który model byś wybrał? BTwin ? Kross Seto? Inny? Drogi jak to nasze drogi lokalne, tu łatka tam łatka.
  • Odpowiedz
@roben92: według mnie ten B'Twin 520 ma sens tylko wtedy, kiedy będziesz zamierzał robić wypady do jakiś lasów i ogólnie cięższego terenu. Jeśli masz zamiar śmigać nim do pracy i potem rekreacyjnie po mieście to odpada.

Rozumiem, że przy kiepskich drogach amortyzator przydaje się (nawet sprężynowy)... ale są jeszcze rowery trekkingowe czy crossowe, które też mają amortyzator ale i węższe koła które wytwarzają mniejsze opory. W dodatku miałbyś bagażnik, albo miejsce na niego, co przydaje się w przypadku jazdy do pracy. Dodatkowo mają przyjemniejszą pozycję niż typowe górskie rowery.
Podejrzewam, że w tym budżecie wszystko będzie w miarę podobne do siebie więc musiałbyś kierować się własnym gustem i przejechać się każdym z nich, żeby zobaczyć "czy to to".

O rodzimych markach nie wiem wiele, wielu znajomych jeździ Krossami i nikt nie narzeka. Ja jedyne obiekcje do tej firmy mam z powodu plecaka z bukłakiem, Kross całkowicie olał mnie kiedy chciałem dopytać się o drobną część do tego plecaka, która
  • Odpowiedz
#rower
#szosa
Byłem dziś w sklepie rowerowym i polecił mi Kross Vento 1.0 za 2200zł. Póki co biję się z myslami, na ceneo widzę ten sam za 1700-1800zł z tym że tamtejsze sklepy są daleko i nie wiem jak potem z serwisem to wygląda. To jest jeden mętlik a drugi jest taki gdy np. czytam opinie na forumrowerowe--org np taką: "Tribana 520 należałoby porównywać do Vento 3.0, a
  • Odpowiedz