Wpis z mikrobloga

Mirki ile byście liczyli wódki na parę ? Ogólnie wesele będzie z poprawinami a sala mówi że powinno się kupić 2 litry na parę... Wszyscy inni mówią że 1/1,5 l wystarczy. Gości będzie około 180.
#wesele #slub
  • 12
  • Odpowiedz
@Samaeel to zależy czy przewidujesz jeszcze inne trunki. Jak dojdzie wino to wiadomo że nie trzeba wódki aż tak dużo brać. Natomiast na poprawiny polecam piwo zimne postawić jak robicie latem
  • Odpowiedz
@Samaeel: wiesz cooo, jesli wesele bedzie udane i bedzie dobry dj i bedzie trwac przynajmniej do tej 5, to nawet niezbyt zaprawione osoby jak beda duzo jesc i tanczyc, to wypija te 0,7 czy nawet litre, z tym, ze nie wszyscy pija, czesc bedzie kierowac, na poprawinach pewnie glownie jakies wino bedzie szlo, wiec liczylbym te 1,5l na parę i luz. jak zostanie to sprzedaż albo zostawisz na chrzciny( ͡°
  • Odpowiedz
@Kor-ski: No też mi sie wydaje ze karton pójdzie na spokojnie na barmana. Nie licząc bram motory będą nas prowadzić na sale więc im też trzeba zapewnić flaszkę i poczestunek. Niby wyliczenie alkoholu jest banalne ale jak przychodzi co do czego to człowiek ma niezłą łamigłówkę ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Samaeel czyli karton na bramy i motocyklistów i drugi karton dla barmana a reszta to 0.5l na głowę i mówię Ci, że wystarczy. Sam to przerabiałem pół roku temu. Zostały nam 2 kartony. Tez był barman, wino, piwo wszystkiego po trochu zostało ;)
  • Odpowiedz
@Samaeel: najlepszy sposób to jechać do hurtowni z alkoholami i powiedzieć, że chcesz zamówić. U mnie babka sama zaczęła liczyć korzystając z jakiś swoich przeliczników, które bazują na dotychczasowej sprzedaży/zwrotach i zrobiła bezpieczny zapas, który mogę zwrócić. To samo z napojami.
  • Odpowiedz