Wpis z mikrobloga

#apple #iphone #ios #android #jakitelefon

Mirki Biorę po 200zł z konta każdej drużyny i słucham Państwa: Co wybrać za telefon nowy (budżet ok 2000-2500zł)

Robię przesiadkę z Samsunga S7 który zaczął mi zamulać () (aplikacje czasem długą włączają, ładują się itp a hard reset tak średnio pomógł)

Od zawsze miałem małe marzenie aby mieć iphone i tak trochę to je spełniłem bo kupiłem iPhone XR ALE jest 14 dni więc jest dużo czasu do zastanowienia się ( ͡° ͜ʖ ͡°)

iPhone zawsze był takim marzeniem dla mnie: dopracowany system, często aktualizowany, bezpieczny, chyba najlepszy system odblokowywania twarzą (tzn może wolniejszy od konkurencji ale chyba bezpieczniejszy) i lepsze trochę aplikacje. To zawsze ciągnęło mnie do niego

ALE drużyna #android (znajomi) przekonują że nie warto bo nie mam ekosystemu apple (zastąpiłem część aplikacji apple aplikacjami od google) i lepiej zostać i kupić np. Xiaomi mi9 lub moje też takie marzenie małe - kupić pixela (zawsze jakoś ciągnęło mnie do serii nexus i pixel)

Dlatego pytanie do mirków co robić? A najlepiej bym prosił o opinie mirków którzy przeżyli przesiadkę z androida na ios i na odwrót, czy żałują czy nie?
Pobierz supermichalpol - #apple #iphone #ios #android #jakitelefon 

Mirki Biorę po 200zł z...
źródło: comment_Vo6FuexjCW8sB9ppNpvcx9Kzm6TD26fo.jpg
  • 15
@supermichalpol: od zawsze męczyłem androida, natomiast na ten moment mam służbówkę ip6s i nie narzekam, poza tym, że bateria jest tak wydrenowana, że w drodzę do roboty potrafie zwastować z 40-50% na przeglądaniu neta, to poza tym nic mu nie brakuje. aparat prima, nie zamula, super to centrum dowodzenia na ekranie po lewej, generalnie gitówa. natomiast czy wydalbym z 3-4k na ajfona zeby prywatnie używać? nie wiem
@zbanowanyzapaste: Dzięki za opinię mirku ()

@Voxen: Jakbym brał co mi się podoba to bym chyba musiał sprzedać nerkę ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc muszę wybrać jedno

No do mi9 przekonuje mnie cena. No i teraz są często opinie, że android dogonił już iOS i przegonił go, i że nie warto brać iphone

@m76859: Dzięki za opinię mirku
@supermichalpol: zmieniałem iPhone 7 na Galaxy S9 (przedtem miałem 6s i SE) - nie korzystam z ekosystemu i była to najlepsza decyzja od dawna. Fakt, aplikacje na iOS są lepiej zrobione niż na androida, ale nie jest to taka roznica, żeby jakoś mnie to denerwowało. Jeżeli nie używasz ekosystemu, to nie ma żadnego powodu żeby kupować obecnie iphone’a, bo obecne generacje nie oferują technologicznie zasadniczo nic, czego nie byłoby na takim
@supermichalpol: od kiedy przesiadłem się na iPhone mając za sobą kilka flagowcow Samsunga już wiem że nie wrócę do Androida - nie warto. Wiadomo iPhone kosztuje sporo ale to nie co np Huawei czy jakiś Samsung że flagowiec za rok kosztuje połowę ceny XDDDD. Chcąc odsprzedać nie stracisz tak dużo. Ekosystem robi całą robotę. Poza tym Tim Cook mówi, że iPhone i iPad nie są zabawkami dla “bogatych ludzi”. I ma
@kamroz wielki dzięki za opinie ( ͡ ͜ʖ ͡) no też to, że iPhone trzyma cenę mocno zachęca do zaryzykowania i wybrania iPhone. I teraz np. chce sprzedać swoją S7 to chce to jak najszybciej póki mogę jakąś część gotówki odzyskać z niego, a taki iPhone bardzo trzyma cenę (tylko oby nie było tak jak było z iPhone 5c )
@supermichalpol: no tak tylko wiadomo 5c generalnie był ta tańsza piątka iPhonem ale wciąż iPhone ( ͡° ͜ʖ ͡°). Generalnie może i wiele aktualnie smartfonów w nocy zrobi lepsze zdjęcia od iPhone ale to nie taka różnica jak kiedyś bo kiedyś to był dramat. Teraz już mają ramu całkiem sporo jak na iOS oledowe ekrany i face id > czytnik linii papilarnych. Ale jeśli popatrzymy na ceny
@supermichalpol zostaw sobie xr, sprzedaj S7. Używałem nexusa, pixela 1 przez chwile - miałem wrażenie że kiepsko wykonane. Sam teraz używam S7 plus i myślę o zmianie, właśnie na xr Po przesiadce z nexusa na S7+ jestem zachwycony. Nie ma co się męczyć że słabym oprogramowaniem, niezweryfikowanymi aplikacjami na sklepie, kiepskim wykonaniem i problemami z wydajnością systemi.
@supermichalpol: ajfony mają to do siebie, że po prostu działają. Są tak dobre, że aż nudne, ale przeciętnemu userowi emocje przy wgrywaniu 15-ego roma, by jego roczny telefon działał tak jak powinien są niepotrzebne. Ekosystem google działa dużo lepiej niż na samym androidzie - aplikacje są bardziej dopracowane. Dodatkowo ios ma dużo przydatnych funkcji, które android kopiuje z nie tak dobrym skutkiem - seria X odblokowanie twarzą, starsze generacje czytniki linii