Wpis z mikrobloga

29/100 #100dniwszystkieswiaty

MEADOWS AT NIGHT - Dendalions


Kiedy myślę o muzyce instrumentalnej, to do głowy przychodzą mi od razu kapele post czy prog rockowe albo inni gitarowi wirtuozi występujący solo.
I, mimo że to jest to pewnie spory kawałek tego tortu, to przecież znajdzie się sporo zupełnie inaczej brzmiących projektów.

Dziś przedstawiam wam muzykę, pochodzącego z Drezna, Stefana ”Johnego” Johnke, który kilka lat temu powołał do życia solowy projekt “Meadows at Night”.

Wpis będzie należał do tych dość krótkich, bo ten młody muzyk nie udostępnia na swój temat praktycznie żadnych informacji.

Wiemy jedynie, że potrafi całkiem nieźle grać na skrzypcach i gitarze akustycznej, co udowadnia nam na swoim debiutanckim minialbumie.
“Dendalions”, bo tak się ów nazywa, to trzy dość minimalistyczne kompozycje nawiązujące brzmieniowo do muzyki folkowej czy nawet szant. (Na stronie z albumem można przeczytać, że to neo/darkfolk, ale te zagadnienia są mi zupełnie obce)
Minimalizm ten nie odnosi się tu jedynie do treści, ale również formy, bo cały materiał trwa niespełna dziesięć minut.

Nie wiem co więcej mógłbym napisać.
Jeśli lubicie zestawienie gitary akustycznej i smyczków, to uważam, że warto poświęcić tę krótką chwilę i zapoznać się z materiałem.
#muzyka #folk #neofolk #darkfolk #nudzimisie i może trochę #gruparatowaniapoziomu ¯\(ツ)

Zainteresowanych większą dawką muzyki zapraszam do obserwowania #wszystkieswiaty lub śledzenia mojego podcastu na FB. Wszystkie ważne informacje znajdziecie poniżej.

Będzie mi też niezmiernie miło, jeśli okażecie wsparcie dla mojego muzycznego projektu dodając go na Spotify do obserwoanych lub na YouTube czy Mixcloud do subskrybowanych. Lajk na Facebooku czy kilka gwiazdek na iTunes też nie zaszkodzi ( ͡ ͜ʖ ͡)

Dzięki za uwagę i do usłyszenia jutro ( ͡° ͜ʖ ͡°)
k.....a - 29/100 #100dniwszystkieswiaty

MEADOWS AT NIGHT - Dendalions

SPOILER
...
  • Odpowiedz