Wpis z mikrobloga

#konfederacja , hipotetycznie bierzecie władzę, robicie ustawę Michalkiewicza o roszczeniach.
TK tj. Julia z dublerami ją obala i robi wyrok, że w sumie to trzeba oddawać żydom roszczenia, bo tak mówi Konstytucja (obecny TK nie do takich rzeczy jest zdolny).
Sądy boją się Ziobrowej Izby Dyscyplinarnej, więc zaczynają oddawać kamienice żydom.
Czy wtedy zauważacie, że Wolne Sądy i TK może jednak były ważne ?
(już kilka razy próbowałem poznać wasze stanowisko w tej sprawie).
#neuropa #polityka #4konserwy
  • 11
@Kjedne: Moim zdaniem PO nie miała prawa wybrać sobie trzech sędziów, których kadencja kończyła się 7 listopada 2015, jeśli wybory odbyły się 25 października 2015. Mam nadzieję, że Rzepliński kiedyś za to odpowie. Natomiast co do meritum, problemem nie jest skład Trybunału. Problemem jest sam patologiczny trybunał, który w oparciu o swoje polityczne koneksje kasuje ustawy na podstawie wydumania z konstytucji rozmaitych rzeczy
Jak sprzyjały PO i były obsadzone sprzyjającymi im ludźmi to były wolne ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@LibertyPrime: W istocie zmiany w SN były dużo poważniejsze dla "zwykłych ludzi" niż w TK dlatego napisałem o Izbie Dyscyplinarnej bo ona jest młotem na każdego niezależnego prawnika profesjonalnego. Sędziów i prokuratorów zresztą też.
@LibertyPrime: Nie chcę wchodzić w szczegóły, bo można by się było zastanawiać, bo przecież adwokaci podlegają też odpowiedzialności dyscplinarnej, ale widać, że przynajmniej ty zauważasz obecnie istniejący problem (mnie naprawdę nie obchodzi jak było "a za Platformy" bo ja nigdy na nich głosowałem), więc łap plusa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)