Wpis z mikrobloga

wolę go od ludzi którzy zaprzeczają prawdzie za wszelką cenę.


@nie_mowie_po_kociemu: Co innego zaprzeczanie prawdzie a co innego intencjonalne walenie w Kościół bez chęci pomocy dzieciom. Jeśli dzieci służą tylko jako młotek dla lewicy żeby walić w Tradycję i Kościół to lewica wcale nie chce wyplenić pedofilię tylko paradoksalnie ją zwiększyć, żeby KK się rozsypał od środka.
  • Odpowiedz
czemu odwracasz uwagę od tego co opka próbuje przekazać? Nie chodzi o tvny, sreny, tylko o prawdziwie chrześcijańską postawę.


@dioxyna: Prawdziwa chrześcijańska postawa to walka o wiarę i dobrych biskupów a nie oskarżanie całego Kościoła o jakieś złe praktyki. Nie siejmy propagandy.
  • Odpowiedz
@Brzytwa_Ockhama: niech każdy walczy o dobro wokół siebie, reakcja na taką krzywdę przez wiele lat ukrywaną może być oburzeniem a oskarżenie calego Kościołajest stąd, że instytucjonalnie Kościół te problemy totalnie olał i zamiatał przez lata pod dywan
  • Odpowiedz
niech każdy walczy o dobro wokół siebie, reakcja na taką krzywdę przez wiele lat ukrywaną może być oburzeniem a oskarżenie calego Kościołajest stąd, że instytucjonalnie Kościół te problemy totalnie olał i zamiatał przez lata pod dywan


@dioxyna: Oskarżać to sobie mogę każdego a dowodów na ukrywanie jak nie było tak nie ma. Przenosiny do innej parafii do żaden dowód bo niby jak ma to zmieniać śledztwo? Oskarżony i tak jest oskarżonym
  • Odpowiedz
@nie_mowie_po_kociemu: jak dla mnie Hołownia uprawia w ogólności bardzo konformistyczną wersję katolicyzmu. Nie przepadam za nim. Szczególnie, że ma jakiś kompleks pasterza w sobie.

Ale ten jeden raz nie wiem jak ocenić jego słowa.
  • Odpowiedz
nie ma dowodów na ukrywanie? A to, że sprawy nie trafiały do policji i prokuratury, tylko były załatwiane przez Kościół to za mało?


@dioxyna: Chyba ktoś tu nie miał podstaw prawa. Oskarżenie składają osoby pokrzywdzone w takim momencie rodzice lub prokurator. Zresztą mierzwi mnie jak ktoś pisze, że Kościół to załatwiał? Piszemy w końcu o całym Kościele. Co? Ja to załatwiałem bo jestem częścią Kościoła? Watykan to załatwiał?

Może jakieś konkrety?
  • Odpowiedz
Mam nadzieję, że neuropa nie odkryje Magazynu Kontakt. Wtedy dopiero byśmy zostali zalani falą "prawdziwego katolicyzmu".


@Ignacy_Patzer: O cholerka, właśnie wszedłem na ich stronę, to muszą być ludzie starego Pax ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
@Brzytwa_Ockhama: ignorujesz fakt,, że rodzice dawali się przekonać, że to zostanie rozstrzygnięte przez władze kościelne, przecież w samym dokumencie jest mowa o tym, że ci rodzice własnym dzieciom nie wierzyli. Oczywistym jest, że mam na myśli ciągle władze Kościoła a nie cały Kościół.
  • Odpowiedz
Nie wiem skąd są (bo spora część to ludzie naprawdę młodzi), ale kiedy czytam "Kontakt", to mam często wrażenie obcowania z "Krytyką Polityczną" w nieco innym sztafażu.


@Ignacy_Patzer: To są ludzie którzy dają się obrażać i dają obrażać godność KK bo Krytyka Polityczna jest taka och ach.
  • Odpowiedz
ignorujesz fakt,, że rodzice dawali się przekonać, że to zostanie rozstrzygnięte przez władze kościelne, przecież w samym dokumencie jest mowa o tym, że ci rodzice własnym dzieciom nie wierzyli. Oczywistym jest, że mam na myśli ciągle władze Kościoła a nie cały Kościół.


@dioxyna: Super a czy mamy dostęp do akt sprawy? Wciąż sory, ale albo lecimy z państwem prawa albo hurr durr dziecko powiedziało to jest prawda. Ech.
  • Odpowiedz
gdyby to była jedna sprawa, nawet 10 to bym Ci przyznała rację, jednak to wieksza skala, a mówią już dorośli, nie dzieci


@dioxyna: To spoko, że mówią, ale nic z tego nie wynika ani prawnie ani sądowo ani nie powinno wpływać na moralność ludzi.
  • Odpowiedz
i co w związku z tym, ze się im upiekło i oficjalnie niewielki procent przypadku kończy się w sądzie i to dopiero od 2001 to znaczy, że problemu nie ma? To jest wyparcie.


@dioxyna: Upiec to może się ciasto. Jeśli pokrzywdzony nie ciśnie sprawy albo nie powie, że coś mu się stało skąd Organ Karny ma wiedzieć cokolwiek? No sory, tak to można dojść do paranoi bo nagle wszyscy staną się
  • Odpowiedz